Të gjitha lajmet

TRAJNERI I RI

Qatip Osmani te Prishtina?

Qatip Osmani te Prishtina?

2 September, 2019 @16:50

Njëri ndër trajnerët më të dalluar shqiptar, që ditë më parë u shkarkua nga posti i trajnerit të Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani - pritet të jetë trajner i ri i ekipit të Prishtinës.

Njoftimin e ka dhënë para pak çastesh BotaSot, ndërsa Osmani që pas rezultateve të dobëta me Shkëndijën në fillim stinor dhe eliminimit të papritur nga kualifikimet e Ligës së Kampionëve e Europa Ligës, thuhet të jetë në bisedime me ekipin bardhekaltër.

Prishtina edhe pse jo zyrtarisht ende, thuhet të ketë ndarë rrugët me trajnerin aktual të saj, Mirel Josa.

PRISHTINA

Josa ndahet me Prishtinën?

TOPSPORTI / D.SH

2 September, 2019 @16:34

Pas largimit të Bekim Shotanit nga Vushtrria orë më parë, duket se mund të kemi edhe një largim të…

VUSHTRRIA

Mjaftojnë 3 xhiro, largohet trajneri

2 September, 2019 @13:03

Kanë mjaftuar 3 xhiro që Bekim Shotani dhe Vushtrria ta ndërprejnë bashkëpunimin mes tyre. Sipas një njoftimi të lëshuar nga…

TREPÇA '89 - DRENICA

Harmon në kohën shtesë, ndahen pikët në Mitrovicë

1 September, 2019 @17:59

Me barazim është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Trepçës ‘89 dhe Drenicës në Mitrovicë. Skuadra vendase ishte në epërsi…

GJILANI - VUSHTRRIA

Nga një gol për pjesë, Gjilani mposht Vushtrrinë

1 September, 2019 @17:56

Me nga një gol në secilën pjesë, Gjilani arriti që me rezultat 2-0 ta mposhtë sot skuadrën e Vushtrrisë në…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Drenica

1 September, 2019 @15:54

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçë ‘89 dhe të Drenicës. TREPÇA ‘89: Beqiri, Pira, Ventura, Asare, Statovci, Jashari, Hoti, Muja,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga