Të gjitha lajmet

NË SUHAREKË

Qendër 205 centimetërshe te Ylli

Qendër 205 centimetërshe te Ylli

12 March, 2018 @23:50

Sot, skuadra e Yllit, ka paraqitur për regjistrim në Federatë të Basketbollit të Kosovvës, përforcimin e radhës.

Ai është qendra 205 centimetërshe nga Kameruni që ka qenë pjesë e kolegjit Texas, Alexis Wangmene.

Wangmene pritet të arrijë këto ditë në Suharekë, ndërsa sipas të gjitha gjasave ai pritet të zëvendësojë qendrën kroate Dragan Sekelja në ekip, që duket se nuk ka plotësuar kërkesat e klubit me paraqitjet e tij.

KB PRISHTINA

Prishtina përforcohet me kroatin 205 centimetra

Foto: KB Prishtina

12 March, 2018 @20:53

Përmes një postimi në Facebook, klubi i Prishtinës ka njoftuar opinionin me përforcimin më të ri. Bëhet fjalë për kroatin…

SHQIP NË BOTË

Edon Maxhuni, ‘freshmani’ i dytë më i mirë i sezonit në Perëndim

12 March, 2018 @15:21

Pas humbjes nga skuadra e Fullertonit në ndeshjen e fundit sezonale, skuadra e Long Beach State nuk ka arritur të…

XHIRO XXII

Derbi i mesjavës luhet në Prizren

BOROZANI

12 March, 2018 @14:34

Janë publikuar terminet e ndeshjeve të xhiros së XXII në Superligën e Kosovës në basketboll. Ndeshja mes Yllit dhe…

YLLI - KERASANI

Ylli pa probleme ndaj Kerasanit

12 March, 2018 @10:55

Në takimin e parë të xhiros së XXII në Superligën e Kosovës në basketboll, Ylli ka shënuar fitore të parashikueshme…

NGA ÇAIRI

Shkupi mposht Karposin

12 March, 2018 @8:34

Skuadra e Shkupit, në përballjen e zhvilluar në fundjavë ndaj Karpos Sokolit ka triumfuar me rezultat 107-91, duke regjistruar kështu…

LARGOHET

Pritet të largohet nga Bashkimi

BOROZANI / Arian Paçarizi

11 March, 2018 @21:53

Basketbollisti amerikan i Bashkimit, Tyler McDaniels, pritet të largohet nga klubi prizrenas këto ditë. Borozani.com ka mësuar se McDaniels edhepse…

MEGASPORTS - VËLLAZNIMI

Megasports mposht edhe Vëllaznimin

11 March, 2018 @21:27

Pas fitores kundër Prishtinës së Re, skuadra prizrenase Megasports e mposhti edhe Vëllaznimin në ndeshjen e luajtur sot, me rezultat…

DRITA-KALAJA

Kalaja triumfon në Gjilan

11 March, 2018 @20:53

Skuadra prizrenase, Kalaja, ka dalë fituese në përballje me Dritën e Gjilanit sot në kuadër të xhiros së nëntë të…

BASHKIMI-TREPÇA

Bashkimi shpërthen në çerekun e fundit

11 March, 2018 @20:33

Edhepse në pjesën më të madhe ishte në epërsi, Bashkimi në çerekun e fundit ka shpërthyer për të krijuar avantazh…

PJESA E PARË: BASHKIMI-TREPÇA

5 pikë epërsi, pas pjesës së parë në derbi

11 March, 2018 @19:48

Ka përfunduar para pak çastesh pjesa e parë e derbit ndërmjet Bashkimit dhe Trepçës në Sezai Surroi të Prizrenit. …

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

RODNEY BULLOCK JR

Prishtina zyrtarizon përforcimin e ri

18 February, 2019 @10:56

Pak minuta më parë, nënkampionja e Kosovës, Prishtina, e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. Basketbollisti Rodney Bullock Jr që…

MICHAEL MITCHELL

Si debutoi Mitchell te Lipjani?

17 February, 2019 @22:47

Te KB Lipjani, në xhiron që e lamë pas, debutoi basketbollisti i huaj i ri i ekipit, Michael Mitchell. …

YLLI - PRISHTINA

Ndeshja 2 ditëshe përfundon pa befasi

17 February, 2019 @19:31

Ndeshja derbi ndërjmet Yllit dhe Prishtinës që u ndërpre dje, ka vazhduar sot nga minuta e fundit e çerekut…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga