Të gjitha lajmet

KARAGAÇ

Qendër afrikane te Peja

Foto: KBPeja/fb

Qendër afrikane te Peja

13 September, 2019 @22:29

Willy Kouassi, basketbollisti 208 centimetra i gjatë, qendër, i lindur në Abidjan të Bregut të Fildishtë, që ka bërë karrierë në kolegjet amerikane, së fundi në Arkansas është përforcimi i ri i zyrtarizuar te Peja.

Skuadra që së fundi iu rikthye Superligës me një Vendim të FBK-së, pas zbutjes së borxheve ndaj FIBAs, tashmë duket të kompletuar një pjesë të mirë të përbërjes për stinorin 2019/20, që ka qenë njëri ndër kushtet e FBK-së për pranimin e verdhezinjëve aty.

willy kouassi

Ai së fundi ka qenë i regjistruar në ekipin e ligës së tretë franceze Pornic Basket St Michell.

Ky është i huaji i tretë i zyrtarizuar te Peja pas Malcolm Armsteadit dhe Henrik Sirkos, derisa pritet shpejt të zyrtarizohet edhe basketbollisti tjetër i regjistruar nga verdhezinjtë në FBK, Morgan Jamichael.

BASHKIMI

I huaji i dytë te Bashkimi

13 September, 2019 @17:07

Skuadra e Bashkimit, para pak çastesh e zyrtarizoi lojtarin amerikan Corey Raley Ross. Ross është i gjatë 193 cm dhe…

XHIRO 1

Superliga, ndeshjet e xhiros hapëse

13 September, 2019 @14:06

Përmes një komunikate për media, Federata e Basketbollit e Kosovës ka bërë të ditura ndeshjet e xhiros hapëse të Superligës,…

PEJA

Peja zyrtarizon edhe kroatin Sirko

12 September, 2019 @22:36

Skuadra e Pejës, para pak çastesh e zyrtarizoi përforcimin e tretë gjatë ditës së sotme. Bëhetë fjalë për kroatin Henrik…

PEJA

Peja zyrtarizon kosovarin e natyralizuar Armstead

12 September, 2019 @16:30

Pas Drilon Hajrizit, Beq Kovaqit, Peja para pak çastesh e zyrtarizoi edhe fundorin amerikan, Malcolm Armstead. Malcolm Armstead së fundi…

KARAGAÇ

Peja zyrtarizon edhe Kovaqin

Foto: KBPeja/fb

12 September, 2019 @12:57

Basketbollisti pejan, që tashmë ka bërë përvojë në disa skuadra të Kosovës, me rikthimin e KB Pejës në Superligë i…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga