Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Çerkini rikthehet në Ferizaj

Çerkini rikthehet në Ferizaj

31 January, 2017 @19:53

Përmes një postimi në Facebook, klubi i Ferizajit ka njoftuar që në radhët e veta e ka rikthyer mbrojtësin Dardan Çerkini. Çerkini ishte edhe më parë pjesë e Ferizajit, derisa për një vit ka luajtur në superligën e Shqipërisë te skuadra e Flamurtarit nga Vlora. Mbrojtësi ka nënshkruar kontratë 6-mujore me mundësi për ta rizgjatur.

TRANSFER

Merlaku lë Drenicën, kthehet te Dukagjini

31 January, 2017 @18:55

Skuadra e Drenicës nuk do të mund të llogaris në shërbimet e njërit prej futbollistëve më të rëndësishëm të saj,…

TRANSFER

Cikalleshi prezentohet në Akhisarspor

31 January, 2017 @18:36

Tashmë është edhe zyrtare. Sokol Cikalleshi është futbollisti i skuadrës Akhisarspor. Sulmuesi kuqezi ka nënshkruar kontratë deri në fund të…

ENIS BUNJAKI

Bunjaki: Twente, një mundësi për t’u zhvilluar

Foto: FC Twente

31 January, 2017 @17:48

Futbollisti i talentuar, Enis Bunjaki, është shprehur i lumtur për kalimin e tij nga Eintracht Frankfurti në Twente. 19…

MIQËSORE

Barazojnë Gjilani e KEK-u

Foto: KF Gjilani

31 January, 2017 @17:37

Skuadra nga Superliga, Gjilani, është takuar sot me skuadrën nga Liga e Parë, KEK-u, në miqësoren e zhvilluar në Gjilan.…

MIQËSORE

Goli i parë për Skenderin, Ferizaj përsëri barazon

Foto: KF Ferizaj

31 January, 2017 @17:15

Sikurse në dy ndeshjet e mëparshme përgatitore ndaj Lushnjës dhe Besës së Kavajës, skuadra e Ferizajit edhe në…

FAZA PËRGATITORE

Nesër miqësorja e parë për Trepçën ‘89

31 January, 2017 @16:51

Kampionja vjeshtore e Kosovës, Trepça '89, nesër do ta zhvillojë ndeshjen e parë përgatitore për stinorin pranveror. Xehetarët, që aktualisht…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga