Të gjitha lajmet

NJOFTIMI I KB RAHOVECIT

Rahoveci aplikon në Champions

Rahoveci aplikon në Champions

13 June, 2019 @22:24

Nënkampioni i Kosovës në basketboll dhe finalisti i Kupës së Kosovës, KB Rahoveci, ka bërë të ditur sot se zyrtarisht ka aplikuar për pjesëmarrje në Basketball Champions League.

Basketball Champions League është liga më e fortë që është nën drejtimin e FIBA Europe dhe e treta për kah cilësia në Evropë.

“Aplikacioni është kompletuar dhe dorëzuar te organizatorët, të cilët brenda dhjetë ditësh pritet të vendosin për përfshierjen e KB Rahovecit në garat kualifikuese,” ka bërë të ditur njoftimi i klubit.

KB Rahoveci @ BCL

Sidoqoftë, në rast të mos pranimit aty, KB Rahoveci ka edhe opsionin e pjesëmarrjes në FIBA Europe Cup, ku si nënkampione e vendit tonë, i garantohet pjesëmarrja.

KB Rahoveci në sezonin 2018/19, saktësisht në fund të shkurtit përurori palestrën e re në qytet: Mizahir Isma, ku salla thuajse gjithmonë ishte e mbushur, ndërsa ekipi u tregua më i mirë se të gjitha ekipet tjera kosovare, përveç kampionit dhe fituesit të Kupës, KB Prishtina.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga