Të gjitha lajmet

BOREA-RAHOVECI

Rahoveci e nis me fitore stinorin

Foto: KBRahoveci

Rahoveci e nis me fitore stinorin

4 October, 2017 @21:45

Borea
Rahoveci
Borea 82 : 111 Rahoveci

Karagaçi, Pejë
Rahoveci e nis me fitore stinorin
Rahoveci e nis me fitore stinorin
Skuadra e Rahovecit, që ka nisur stinorin me trajnerin e ri, Mark Rodiqi, ka mposhtur sot ekipin e ri në Superligë, Borean në Karagaç, për të nisur sezonin me fitore. TABELA AKTUALE Rahoveci ka mposhtur Borean me 29 pikë dallim, 111-82, për të regjistruar fitoren e parë të stinorit, ndërsa xhiron që vjen ndeshet me Yllin. Borea duelin e radhës e zhvillon ndaj Bashkimit.

SIGALPRISHTINA-BASHKIMI

Kampioni nis furishëm në derbi

4 October, 2017 @20:33

Sigal Prishtina ka mposhtur bindshëm në xhiron e parë të stinorit konkurrentin kryesor të këtij stinori për titull dhe nënkampionin…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Sigal Prishtina - Bashkimi

BOROZANI/ A.P

4 October, 2017 @19:05

Sigal Prishtina: F.Rugova, G.Rugova, A.Lawrence, D.Berisha, L.ShoshiBashkimi: I.Tahiri, M.Tmusic, L.Samadan, S,Zeqiri, Q.Biraj

KERASAN PRISHTINA - YLLI

Fitore e ngushtë për Yllin në Prishtinë

Foto: BOROZANI

4 October, 2017 @17:32

Në takimin hapës të sezonit 2017/2018 të Superligës së Kosovës në basketboll, Kerasan Prishtina dhe Ylli dhuruan një ndeshje interesante,…

KRIZA

Peja e Trepça, me ‘vullnetarë’

Kur ndeshja Peja-Trepça, mbushte palestrat/ BOROZANI/ E. Sh/ Arkiv

4 October, 2017 @9:57

Dy skudrat e katërshes së madhe të basketbollit të Kosovës, Peja dhe Trepça, pritet të nisin stinorin e Superligës me…

NBA

Rregulla të reja, ndryshon formati tradicional East vs. West

3 October, 2017 @21:14

Përmes një lajmi të publikuar pak më parë, është bërë e ditur që NBA e ka ndryshuar formatin e përballjes…

GJYQTARËT DHE DELEGATËT

Xhelal Mumini kryesor në derbin e xhiros

BOROZANI/E. D./ Arkiv

3 October, 2017 @19:28

FBK ka bërë të ditur sot gjyqtarët dhe vëzhguesit që do të ndajnë drejtësinë në përballjet e xhiros së parë…

FAZA GRUPORE

Kompletohet Liga e Kampionëve të basketbollit

3 October, 2017 @12:52

Pas 3 raundeve kualifikuese, Liga e Kampionëve të basketbollit, ka marrë pamjen përfundimtare për fillimin e stinorit të rregullt. Kështu…

NË KRYEQYTET

Tirana prezenton 3 përforcimet e huaja

3 October, 2017 @8:30

Një amerikan, një maqedon dhe një serb janë përforcimet e fundit të Tiranës, të paralajmëruara më parë, që mbrëmë u…

TË GJITHA TERMINET

Trepça-Peja, të enjten

2 October, 2017 @21:23

Sot Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka zyrtarizuar të gjitha terminet e ndeshjeve për xhiron e parë të stinorit…

U18 SUPERLEAGUE

Superliga U18: Favoritët fitojnë

BOROZANI/Arkiv

2 October, 2017 @11:07

Skuadra e Trepçës, Bashkimit dhe Pejës, kanë shënuar fitore në xhiron e parë të Superligës U18 të Kosovës, të zhvilluar…

TEAM OF THE WEEK 4

TOP 5-shja e javës në Superligë (IV)

Graph. O. Kraja

15 October, 2018 @21:22

Pas ndeshjeve të xhiros së katërt të Superligës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen më të mirë për të bërë…

PRIZRENI - YLLI

Cole: Jemi të uritur dhe të gatshëm

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @21:14

Fundori amerikan i Prizrenit, Elliot Cole, sonte kundër Yllit ishte i pakapshëm. Ai shkëlqeu me 42 pikë, 6 asistime dhe…

TREPÇA - RAHOVECI

Ngushtë, por Rahoveci s’ndalet

14 October, 2018 @20:48

Vetëm 1 minutë e 33 sekonda para fundit të ndeshjes, rezultati ndërmjet Trepçës vendase dhe Rahovecit mysafir u barazua në…

PRIZRENI - YLLI

Rifati: Besova në fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @20:22

Skuadra e Prizrenit sonte e regjistroi fitoren e tretë të stinorit në Superligë, duke e mposhtur Yllin me rezultat

PJESA E PARË: TREPÇA-RAHOVECI

Ngushtë në Mitrovicë në pjesë të parë

14 October, 2018 @19:42

Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Trepçës dhe Rahovecit në Minatori të Mitrovicës. Pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga