Të gjitha lajmet

RAHOVECI 96-63 LIPJANI

Rahoveci lehtë ndaj Lipjanit

Rahoveci lehtë ndaj Lipjanit

5 October, 2019 @22:40

Nënkampioni i Kosovës, Rahoveci, pa shumë telashe ka kaluar edhe pengesën e xhiros së tretë në Superligë, Lipjanin.

Vreshtarët prej fillimit të ndeshjes kanë marrë epërsi të konsiderueshme dhe me kohë, duke e ngritur atë, kanë shënuar fitore të lehtë, duke arritur që të shënojnë fitoren e dytë me radhë këtë edicion.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Çereku i parë përfundoi 28-15 në të mirë të vendasve në Mizahir Isma, pastaj i dyti 21-17, ndërsa i treti 21-14, për çerekun e fundit 26-17 dhe përfundimtaren 96-63 në të mirë të tyre.

Më efikasi te Rahoveci ka qenë Javis Howard, që shënoi 18 pikë, 10 kërcime e 2 asistime në fitore, derisa trajneri Neven Plantak i dha mundësi të gjithë lojtarëve të paraqiten në ndeshje, me më së paku 5.4 minuta lojë.

Arian Qallaku u dallua me 17 pikë, ndërsa LJ Booth dha 15 pikë e 9 kërcime në fitoren e dytë të ekipit.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Te lipjanasit, që tashmë pësuan humbjen e tretë me radhë të stinorit më efikasit kanë qenë dyshja amerikane Marquise Simuels dhe Demarkus Stuckey JR me nga 22 pikë secili.

PEJA - PRISHTINA

Prishtina triumfon në Pejë

FOTO/ Prishtina BC

5 October, 2019 @20:57

Derbi i xhiros së tretë në Superligë, i takoi Prishtinës. Kampionia e Kosovës në baskebtoll, Prishtina, e mposhti Pejën me…

PEJA - PRISHTINA

Përfundon pjesa e parë në derbin Peja - Prishtina

5 October, 2019 @19:47

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin në mes të Pejës dhe Prishtinës. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 31-37…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Prishtina

5 October, 2019 @18:59

Janë caktuar pesëshet e para në derbin Peja - Prishtina. PEJA: Malcolm Armstead, Jamichael Morgan, Jordan Martin, A.Berisha, Henrik Sirko. …

YLLI - TREPÇA

Ylli kthehet në pjesë të dytë, për krye të tabelës

5 October, 2019 @18:51

Me performancën e treguar në 20 minutëshin e fundit të ndeshjes, Ylli e mposhti Trepçën me rezultat 90-80. Pjesa…

YLLI - TREPÇA

Rezultati i ngushtë në Suharekë

5 October, 2019 @17:41

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Yllit dhe të Trepçës. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga