Të gjitha lajmet

VENDIMI I KLUBIT

Rahoveci në gara evropiane

Rahoveci në gara evropiane

3 June, 2019 @12:40

Klubi i Rahovecit tashmë ka vendosur. Ekipi nënkampion i Kosovës dhe finalist i Kupës së Kosovës, dëshiron të merr pjesë në gara evropiane në stinorin 2019/20.

Rahoveci do të aplikojë për ftesë për Basketball Champions League, garën më të rëndësishme të FIBA Europe në konkurrencë të klubeve, ndërsa nëse kjo nuk bën, atëherë do të shkojë aty ku i takon vendi sipas rregullave, në FIBA Europe Cup.

Pavarësisht këtyre dyjave, ekipi i vreshtarëve duket se do të jetë sigurt pjesëmarrës në BIBL për stinorin që vjen, që natyrisht varet edhe nga vendimi i FIBA Europe.

Në ditët në vijim, klubi do të qartësojë gjërat edhe më shumë lidhur me aplikimin dhe mbarëvajtjen e proceseve, derisa këto vendime kanë dalë nga Mbledhja e Bordit të klubit - ka bërë të ditur faqja zyrtare e klubit.

NGA TAKIMI FBK - SHTBK

Sanksione për trajnerët që s’marrin pjesë në klinika

30 May, 2019 @14:56

Zyrtarë të Shoqatës së Trajnerëve të Basketbollit të Kosovës (SHTBK), Albert Sylejmani dhe Fidan Shatri, kanë shkuar në zyret e…

REFEREE

Bunjaku kandidat për referim potencial në gara të FIBA-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 May, 2019 @21:11

Referi prizrenas, Visar Bunjaku, është nominuar nga FBK-ja për kampin FIBA Potential National Referees. Ky kamp mundëson zhvillimin e referëve,…

NGA INFORMATORI NR 38

Publikohen dënimet nga ndeshja e fundit e serisë finale

Foto: K. Derguti/ FBK/ fb

15 May, 2019 @10:55

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar Informatorin e fundit të Superligës për këtë stinor 2018/19, ku ka bërë…

RAHOVECI - PRISHTINA

Prishtina rikthen titullin në kryeqytet

10 May, 2019 @23:07

Skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Rahovecin në serinë finale të Superligës së Kosovës në basktboll me rezultat 3-1, e…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Pas incidentit, përjashtohen 3 lojtarë

10 May, 2019 @22:37

Pas inicidentit në çerekun e tretë të ndeshjes së katërt të serisë finale të PlayOffit, tashmë referët kanë përjashtuar nga…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga