Të gjitha lajmet

VENDIMI I KLUBIT

Rahoveci në gara evropiane

Rahoveci në gara evropiane

3 June, 2019 @12:40

Klubi i Rahovecit tashmë ka vendosur. Ekipi nënkampion i Kosovës dhe finalist i Kupës së Kosovës, dëshiron të merr pjesë në gara evropiane në stinorin 2019/20.

Rahoveci do të aplikojë për ftesë për Basketball Champions League, garën më të rëndësishme të FIBA Europe në konkurrencë të klubeve, ndërsa nëse kjo nuk bën, atëherë do të shkojë aty ku i takon vendi sipas rregullave, në FIBA Europe Cup.

Pavarësisht këtyre dyjave, ekipi i vreshtarëve duket se do të jetë sigurt pjesëmarrës në BIBL për stinorin që vjen, që natyrisht varet edhe nga vendimi i FIBA Europe.

Në ditët në vijim, klubi do të qartësojë gjërat edhe më shumë lidhur me aplikimin dhe mbarëvajtjen e proceseve, derisa këto vendime kanë dalë nga Mbledhja e Bordit të klubit - ka bërë të ditur faqja zyrtare e klubit.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga