Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Rahoveci përforcohet me qendrën greke

Foto: KB Rahoveci

Rahoveci përforcohet me qendrën greke

2 August, 2019 @16:41

Rafail Tsourakis është përforcimi më i ri i skuadrës së Rahovecit.

Tsourakis luan në pozitën e qendrës dhe është i gjatë 208 centimetra, derisa mban nënshtetësinë e Greqisë.

Gjatë karrierës së tij Tsourakis ka luajtur për skuadra të ndryshme të Greqisë, prej tyre më e njohura Panaonios, derisa së fundi ai ishte pjesë e skuadrës së Leedsit në Angli, ku për bashkëlojtar e kishte Gazmend Sinanin (tashmë i ndjerë).

Sezonin që e lamë pas, 2018/2019, Tsourakis nuk ishte aktiv, duke bërë kështu që sezoni i tij i fundit aktiv të jetë ai 2017/2018.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga