Të gjitha lajmet

SUPERKUPA

Rahoveci vs. Prishtina, caktohet data e Superkupës

Rahoveci vs. Prishtina, caktohet data e Superkupës

5 September, 2019 @15:38

Është caktuar data se kur do të luhet ndeshja garuese për Superkupën e Kosovës në basketboll.

Kjo ndeshje do të luhet më 24 shtator në “Mizair Isma” të Rahovecit, ndërkohë që përballë do të jenë Rahoveci dhe Prishtina, pra nënkampioni dhe kampioni në fuqi.

Ora e ndeshjes nuk është caktuar ende.

ISH LOJTARI I KB PRIZRENI

Brandon Scott mbetet në Superligë

5 September, 2019 @13:53

Njëri ndër basketbollistët që debutoi në basketbollin kosovar në stinor të kaluar, Brandon Scott, përsëri do të jetë pjesë e…

EKSKLUZIVE

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

4 September, 2019 @11:06

Njëri ndër basketbollistët më të mirë që ka Kosova, Drilon Hajrizi, këto ditë është duke u përgatitur për sezonin e…

TREPÇA

Ekipi vazhdon, Mala e Hajrizi në pritje

TOPSPORTI / A.P

3 September, 2019 @19:28

Rreth një muaj para fillimit të sezonit të ri të Superligës së Kosovës në basketboll, klubi i Trepçës ka bërë…

PRISHTINA

Dardani mbetet te kampionia

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

3 September, 2019 @17:28

Ylli i skuadrës së Prishtinës, Dardan Berisha, mbeti në kryeqytet. Berisha ka rinovuar kontratën edhe për një stinor me skuadrën…

ILLMEN BAJRA

Fitoi përvojë dhe u kthye në skuadër

3 September, 2019 @9:08

Ish ndihmës trajneri i Bashkimit, që u bë kampion me portokallezinjtë, Illmen Bajra, pas përvojës së fituar në Prishtinë në…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga