Të gjitha lajmet

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani zyrtarizohet trajner i ri, i ish-skuadrës

Ramadani zyrtarizohet trajner i ri, i ish-skuadrës

14 March, 2018 @9:20

Trajneri që bëri Trepçën’89 kampion për herë të parë në histori të klubit, Zekirija Ramadani, është emëruar trajner i ri i Shkupit, ka bërë të ditur faqja zyrtare e këtij ekipi.

Ramadani, që përpos Trepçës’89 në Kosovë drejtoi edhe Ferronikelin, në kohët e fundit ishte i papunë, ndërsa pasi që Shkupi kishte shkarkuar trajnerin Ardian Nuhiu, gjithçka u përputh.

“Skuadra e Shkupit pas shkarkimit të trajnerit Ardian Nuhiu, edhe pse kishte disa oferta për trajner të ndryshëm vendor dhe ndërkombëtar, është vendosur që detyrën e trajnerit t’ia besoj Zekirija Ramadanit, i cili u pa si më i përshtatshmi që të udhëheq me ekipin, duke marrë parasysh se e njeh mirë skuadrën me të cilin u rrit si futbollist, por edhe punoi me për dy vite (2014-2016),” ka bërë të ditur njoftimi i klubit shkupjan, fcshkupi.com.

Ramadani ka nënshkruar kontratë 1.5 vjeçe me Shkupin.

Përndryshe, Shkupi është i katërti në elitën e futbollit maqedonas me 29 pikë nga 23 xhiro. Lidere në Maqedoni është Shkëndija me 59 pikë nga 23 xhiro.BUNDESLIGA TEAM OF THE WEEK

Rashica në ekipin e javës

13 March, 2018 @23:17

Ka mjaftuar goli i tij vendimtar në ndeshjen e parë si vendas për Werderin dhe reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica,…

1/8: ROMA - SHAKHTAR

Dzeko për çerekfinalen e parë pas 10 viteve

13 March, 2018 @23:03

Për herë të parë që nga viti 2008, skuadra e Romës ka arritur çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Një gol…

1/8: SEVILLA - UNITED

Sevilla turpëron Unitedin në ‘Old Trafford’

13 March, 2018 @22:50

Pas barazimit 0-0 në Spanjë, United është turpëruar në ndeshjen e zhvilluar në ‘Old Trafford’ ndaj Sevillës. ‘Djajtë e Kuq’…

KOSOVA PARA MIQËSOREVE

Zbulohen ftesat e Challandesit

11-shja e Kosovës në përballjen e fundit të vitit të kaluar, që mposhti Letoninë, 4-3/ Foto: FFK

13 March, 2018 @13:56

Para dy miqësoreve që do të zhvillohen në fund të këtij muaji, Koha ditore ka zbuluar ftesat e trajnerit të…

REFERËT

Përcaktohen gjyqtarët e ndeshjeve të xhiros XXIII

12 March, 2018 @23:42

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot zyrtarët e ndeshjeve të xhiros XXIII të Superligë së…

SOUTHAMPTON

1 pikë mbi zonën e rrezikshme, shkarkojnë trajnerin

12 March, 2018 @23:23

Kur ekipi është vetëm një pikë mbi zonën e rrezikshme, të rënies nga Premier Liga, Southampton, merr vendim dhe largon…

STOKE CITY - MANCHESTER CITY

Edhe dy fitore

Foto: PremierLeague.com

12 March, 2018 @23:12

Dy gola të shënuara nga David Silva kanë bërë që Manchester City të dalë triumfues nga stadiumi i Stoke Cityt…

WERDER-KOLN

Rashica shënon golin e parë në Bundesligë

12 March, 2018 @22:30

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, ka pasur fillim interesant të lojës sot. Ai nuk u paralajmërua në 11-shen zyrtare…

MICHAEL CARRICK

Konfirmon pensionimin

12 March, 2018 @15:48

Mesfushori 36 vjeçar i Manchester Unitedit, Michael Carrick, ka konfirmuar edhe njëherë në konferencën e sotme për shtyp, se në…

VENDIMI I KG-së

Ferronikeli dhe Drenica në disiplinore

12 March, 2018 @15:20

Pasi që ka shqyrtuar raportet e ndeshjeve të xhiros së fundit të Superligës (XXII) Komisioni i Garave të FFK-së ka…

KEK - LLAPI

Llapi brilant në Obiliq

Foto: KFLlapi/fb

15 February, 2019 @15:31

Llapi ka nisur pranverën në Superligë me fitore, duke e mposhtur KEK-un sot 0-3. Me dy gola të shënuara në…

PARANDESHJA: KEK - LLAPI

Sot nis pranvera në Superligë

Foto: llapifc.com

15 February, 2019 @1:18

Me përballjen ndërmjet KEK-ut dhe Llapit që do të fillojë në ora 13:30 në Agron Rama të Obiliqit, hapet stinori…

DRITA - GJILANI

Ndërrohet data, s’ka derbi për ditë të Pavarësisë

14 February, 2019 @20:38

Termini i festës i përcaktuar nga FFK-ja për superderbin e Kosovës ndërmjet Dritës dhe Gjilanit të luhet më 17 shkurt…

KUPA E KOSOVËS

Vëllaznimi e Ballkani, nikoqirë në ndeshjet e para

Foto: FFK

13 February, 2019 @13:35

Pas shortit të tërhequr në selinë e FFK-së sot, Vëllaznimi e Ballkani janë përzgjedhur të jenë nikoqir në duelet e…

KUPA E KOSOVËS

Ora dhe data e shortit të gj’finales së Kupës

12 February, 2019 @12:15

FFK ka bërë të ditur sot se shorti i gjysmëfinales së Kupës së Kosovës do të hidhet nesër, 13 shkurt,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga