Të gjitha lajmet

DUELI I BARAZHIT

RamizSadiku bindshëm, Rahoveci edhe një sezon në Ligë të Dytë

RamizSadiku bindshëm, Rahoveci edhe një sezon në Ligë të Dytë

3 June, 2019 @18:31

Skuadra e Ramiz Sadikut ka arritur të sigurojë edhe një edicion në Ligë të Parë të Kosovës në futboll, pasi që në përballjen e barazhit sot ka mposhtur Rahovecin 4-0.

Ndeshja u luajt në Riza Lushta të Mitrovicës, në terren të rënduar për shkak të shiut, por kjo nuk paraqiti problem për ekipin e industrialistëve për të shkuar te fitorja, që u siguroi atyre edhe një stinor në Ligë të Parë.

Ekipi prishtinas krijoi epërsi në pjesë të parë, duke e mbyllur atë 1-0 dhe kur në pjesë të dytë vreshtarët tentuan të bëjnë diçka më shumë, këta të fundit pësuan edhe dy herë për përfundimtaren 4-0.

Me këtë, përcaktohen të gjitha ekipet e Ligës së Parë për stinorin 2019/20, ku Ramiz Sadiku mbijeton, kurse Rahovecit i mbetet të këndellet sezonin në vijim.

DUELI BARAZHIT: BASHKIMI - DARDANA

Dardana bindshëm, arrin Ligën e Parë

2 June, 2019 @17:57

Dardana e Kamenicës ka arritur që të triumfojë bindshëm në duelin e barazhit ndaj Bashkimit të Hogoshtit, për të siguruar…

MEDIA

Salihu për Canën, ishte njëfarë shfaqje

2 June, 2019 @14:51

Sekretari i Përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu, në një deklaratë dhënë indeksonline.net-it pas deklaratave të djeshme të kryetarit të Vëllaznimit,…

BARAZH: TREPÇA'89 - VËLLAZNIMI

Trepça’89 përmbys Vëllaznimin për të mbetur në Superligë

1 June, 2019 @17:56

Skuadra mitrovicase, Trepça’89, ka arritur që në pjesë të dytë të këndellet dhe duke treguar cilësinë ka përmbysur epërsinë e…

BARAZH: TREPÇA '89 - VËLLAZNIMI

Trepça ‘89 vs. Vëllaznimi, 11-shet startuese

TOPSPORTI / G.P

1 June, 2019 @15:32

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Trepçës ‘89 dhe Vëllaznimit, të cilat mes vete sot ndeshen për mbetje/ngjitje…

PARA BARAZHIT

Vëllaznimi me 10 autobusë në “Fadil Vokrri”

Foto nga arkivi

31 May, 2019 @11:58

Skuadra e Vëllaznimit që po kërkon të arrijë Superligën, ka bërë të ditur sot se do të organizojë 10 (dhjetë)…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë