Të gjitha lajmet

PAS KANDEMIRIT

Rashica zyrtarizohet si trajner i kampionit

Rashica zyrtarizohet si trajner i kampionit

11 January, 2018 @19:38

Ekipi kampion i Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina, ka zyrtarizuar dy ditë para ndeshjes së parë të pjesës së dytë të stinorit trajnerin e ri të skuadrës.

Ai është Andin Rashica, që ka punuar si ndihmëstrajner në ekip, ndërsa është edhe ndihmëstrajner i përfaqësueses së Kosovës.

Sigal Prishtina kishte nisur stinorin me trajnerin turk me përvojë, Ahmet Kandemir.

Derisa në të gjitha garat në Kosovë, Sigal Prishtina nuk pësoi asnjëherë me Kandemirin, ata dështuan që të kalojnë fazën e parë kualifikuese në Ligë të Kampionëve të basketbollit, ndërsa në FIBA Europe Cup regjistruan fitore rekord në fazën grupore, por prapëseprapë për të tretën herë rresht nuk arritën që të plasohen në fazën e dytë grupore të kësaj gare.

Dalja nga garat europiane bëri që bardhekaltërit të lirojnë edhe disa nga yjet e skuadrës si dhe trajnerin.

Sigal Prishtina të shtunën hap pjesën e dytë të stinorit në përballje ndaj Bashkimit, ndërsa synon që të mbrojë titullin kampion dhe Kupën e Kosovës.

TERMINET E XHIROS XV

Përcaktohet orari për xhiron XV

BOROZANI/ L. D.

11 January, 2018 @12:43

Tre ndeshje të shtunën dhe një të hënën, është orari i ndeshjeve për xhiron e parë pranverore të Superligës, të…

WARRIORS - CLIPPERS

50 pikë të Williamsit për mposhtje të kampionit

Foto: nba.com

11 January, 2018 @9:51

Performanca e karrierës për Lou Willimas, bëri që të gjunjëzohet kampioni aktual Golden State Warriors, para Los Angeles Clippersit. Clippers…

SHTESË NË SKUADËR

Trepça pranë edhe një të huaji

11 January, 2018 @12:18

Ekipi mitrovicas, Trepça, nuk do të ndalet me përforcime siç duket. Drejtuesit e klubit janë në bisedime edhe me…

NË PRIZREN

Lëvizje te Bashkimi

BOROZANI/ A.P

10 January, 2018 @22:41

Skuadra e Bashkimit, kah fundi i stinorit vjeshtor, kishte probleme financiare dhe shumica e lojtarëve u larguan nga skuadra prizrenase. …

NË ITALI

Bamforth në TOP 10 të Serie A

Scott Bamforth me fanellën e Kosovës/ Foto: fiba.basketball

10 January, 2018 @22:43

Reprezentuesi i Kosovës në basketboll, Scott Bamforth, është përzgjedhur në TOP 10-shen e javës sipas Eurobasket për xhiron e XIV…

EKSKLUZIVE

Altin Morina kthehet te Bashkimi

BOROZANI/ Arkiv

10 January, 2018 @22:16

Nënkampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi, filloi të përforcohet. Portokall-e-zinjtë, e rikthyhen Altin Morinën që ishte dikur pjesë…

TERMINI I NDESHJES SË MBETUR

Caktohet data për ndeshjen Bashkimi-Ibri

Pamje nga ndeshja Bashkimi-Rilski/ BOROZANI/ A. P.

10 January, 2018 @22:26

Ndeshja e shtyer e muajit nëntor 2017 ndërmjet Bashkimit dhe Ibrit të Rozhajes, është caktuar të zhvillohet në muajin e…

BALTIC LEAGUE

27 minuta për Shoshin në humbjen e Pienos

10 January, 2018 @20:21

Pas 7 fitoreve radhazi, skuadra ku aktivizohet Lis Shoshi, Pieno Zvaigzdes, sonte e ka pësuar humbjen e parë në kuadër…

CHAMPIONS LEAGUE

Super Dardan Berisha, Nymburk mposht Bonnin

9 January, 2018 @20:30

Me 24 pikë të shënuara, 5 kërcime, 6 asistime dhe 1 vjedhje të topit, Dardan Berisha ka qenë lojtari më…

PËRFAQËSUESJA

Përfaqësueset e reja presin shortin e 16 janarit

Foto: FBK

9 January, 2018 @20:45

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka paraqitur 5 përfaqësuese të reja në të dyja konkurrencat për të marrë pjesë…

CEDRICK BOWEN

Rivali i Bashkimit, përforcohet

Foto: sportando

8 January, 2018 @23:21

Skuadra maqedonase, Blokotehna, sot ka zyrtarizuar lojtarin e ri në radhët e saj, para ndeshjes me Bashkimin në kuadër të…

TWOLVES - CAVS

Cavs bëhet kafshatë e “ujqve”

Foto: nba.com

9 January, 2018 @11:44

Nënkampioni i NBA-së Cleveland Cavaliers, është deklasuar në ndeshjen kundër Minnesota Timberwolvesit. Ujqit e Minnesotës, në çerekun e tretë të…

LËVIZJE NË SUHAREKË

Ylli ndahet me Morinën

8 January, 2018 @22:55

Vetëm disa minuta pasi që zyrtarizuar ardhjen e qendrës kroate, KB Ylli nga Suhareka ka bërë të ditur se…

RIKHEHET

Emra rikthehet te Bashkimi

8 January, 2018 @19:00

Basketbollistja prizrenase, Ulpiana Emra, që në stinorin e fundit luajti për Penzën, ndërsa më parë edhe për Prishtinën - do…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

RODNEY BULLOCK JR

Prishtina zyrtarizon përforcimin e ri

18 February, 2019 @10:56

Pak minuta më parë, nënkampionja e Kosovës, Prishtina, e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. Basketbollisti Rodney Bullock Jr që…

MICHAEL MITCHELL

Si debutoi Mitchell te Lipjani?

17 February, 2019 @22:47

Te KB Lipjani, në xhiron që e lamë pas, debutoi basketbollisti i huaj i ri i ekipit, Michael Mitchell. …

YLLI - PRISHTINA

Ndeshja 2 ditëshe përfundon pa befasi

17 February, 2019 @19:31

Ndeshja derbi ndërjmet Yllit dhe Prishtinës që u ndërpre dje, ka vazhduar sot nga minuta e fundit e çerekut…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga