Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS: IST-DRI

Raste plotë, Neziraj vendimtar

Raste plotë, Neziraj vendimtar

14 February, 2018 @21:57

Istogu
Drita
Istogu 0 : 1 Drita
Haxhi NEZIRAJ 16'

Demush Mavraj, Istog.
Dominim total i Dritës në ndeshje. Asnjë rast për Istogun vendas në pjesë të parë dhe në finish, fund dramatik. Drita mposhti Istogun me golin e shënuar nga Haxhi Neziraj në fillim të ndeshjes. Edhepse gjilanasit kishin me dhjetëra raste, ata nuk arritën ta kalonin portierin Podrimaj të Istogut, e në dy raste edhe transversalen e portës së tij. Haxhi Neziraj Përndryshe, Neziraj është njëri ndër përforcimet më të mëdha të Dritës dhe Superligës përgjatë afatit kalimtar të janarit. SKEMA E KUPËS Istogu në fund pati dy raste të mira për të barazuar dhe për të çuar ndeshjen në vazhdime, por mbrojtësit e Dritës reaguan saktë. Intelektualet Në fund, Drita me meritë, por rrezikshëm, gëzoi dhjetëra intelektualë që kishin udhëtuar prej Gjilani për të përkrahur skuadrën dhe për të siguruar biletën për çerekfinale të Kupës.

KUPA E KOSOVËS: BAL-GJI

Përforcimi Hajdini kualifikoi Gjilanin

Foto: KF Gjilani

14 February, 2018 @21:07

U fut në ndeshje si zëvendësues nga trajneri Arbnor Morina dhe në minutën e fundit të vazhdimeve vendosi fatin e…

KUPA E KOSOVËS: PRI-KOS

5 golashënues për 5-0

Fotot: fcprishtina.com

14 February, 2018 @20:49

Tre gola në pjesë të parë dhe dy të tjera në pjesë të dytë të shënuar nga pesë lojtarë të…

KUPA E KOSOVËS: VUS-LIR

S’mjaftoi Toungara, Vushtrria eliminoi Lirinë

14 February, 2018 @20:23

Edhepse në Ligë të Parë, me organizimin që kanë bërë dhe me synim Superligën, Vushtrria sot përkundër se ka qenë…

KUPA E KOSOVËS: T89-LLA

Finalisti eliminoi kampionin

Festa e Llapit pas sigurimit të fitores sot/ Foto: KF Llapi

14 February, 2018 @20:17

Përballja më interesante e ditës në Kupën e Kosovës e arsyetoi epitetin e saj. Trepça'89 kampione e Kosovës priti Llapin,…

PORTO - LIVERPOOL

Porto vs. Liverpool, formacionet zyrtare

Foto: FC Porto

14 February, 2018 @19:42

Me fillim nga ora 20:45, Porto e Liverpooli takohen në Lisbonë. Formacionet zyrtare: Porto: José Sá; Ricardo, Reyes, Marcano, Alex…

REAL MADRID - PSG

Real Madrid vs. PSG, formacionet zyrtare

14 February, 2018 @19:37

Pak para ndeshjes janë publikuar formacionet zyrtare të Realit dhe Parisit. Real Madrid: Navas, Nacho, Ramos, Varane, Marcelo, Casemiro, Modric,…

PAS ANULIMIT NDAJ AZERBEJXHANIT

Kosova siguron dy miqësore për mars

14 February, 2018 @15:56

Federata e Futbollit e Kosovës, me qëllim të përgatitjes sa më të mirë të reprezentacionit A të Kosovës, do të…

1/8 E KUPËS SË KOSOVËS

Eliminohet Liria, favoritët tjerë kalojnë

14 February, 2018 @15:46

Dueli më interesant i së tetës së finales së Kupës, ndërmjet Trepçës'89 dhe Llapit, i ka takuar llapjanëve, që me…

ORARI: 1/8 E FINALES

Duelet e Kupës dhe gjyqtarët

BOROZANI/Arkiv

14 February, 2018 @9:02

Sot me ndeshjet e një të tetës së finales së Kupës së Kosovës, edhe zyrtarisht nis pranvera në futbollin e…

11-SHET E MUNDSHME

Nesër mbrëma superdueli

Fotot: uefa.com

13 February, 2018 @23:03

Pas dueleve të sontme në Ligën e Kampionëve ndërmjet Baselit me Manchester Cityn dhe Juventusit me Tottenhamin ku…

GRAN CANARIA - BARCELONA

Gran Canaria arrin fitoren e parë në histori të Euroligës

Foto: euroleague.net

16 October, 2018 @23:32

Skuadra spanjolle, Gran Canaria fitoren e parë në histori të Euroligës e bëri ndaj rivalit spanjoll Barcelonës duke e mposhtur…

MACCABI - CSKA

De Colo i jashtëzakonshëm ndaj Maccabit

Foto: euroleague.net

16 October, 2018 @23:07

Skuadra ruse, CSKA Moska ka arritur që të realizojë një fitore mjaft të rëndësishme në udhëtim ndaj skuadrës Maccabi Tel…

GJIBRALTARI - LIHTENSHTAJNI

E dyta me radhë, Gjibraltari synon kualifikimin!

16 October, 2018 @22:50

Pas fitores së parë dhe historike ndaj Armenisë 3 ditë më parë, Gjibraltari ka arritur edhe të dytën sonte. …

PARASHIKIM

NBA 2018/2019, parashikime për sezonin e ri

16 October, 2018 @21:13

Në prag të edicionit të ri të NBA, le të bëjmë disa parashikime 'shumë të hershme' sa i përket çmimeve…

BASHKIMI - BEROE

Nënkampioni e nis me humbje

TOPSPORTI/ D.S

16 October, 2018 @21:07

Nënkampioni i Ballkan Ligës, Bashkimi, pësoi bindshëm nga Beroe në Prizren me rezultat 77-107. Skuadra prizrenase, arriti të rezistojë…

Të gjitha lajmet nga