Të gjitha lajmet

DUELI I FUNDIT, OSE VAZHDIMI I SERISË

Rasti i fundit edhe për Yllin

BOROZANI/ A. P.

Rasti i fundit edhe për Yllin

30 April, 2018 @15:40

Skuadra e Yllit, që ka ditur të bëj lojëra shumë të mira përgjatë stinorit të rregullt, do të ketë rastin e fundit para shikuesve të vetë të zgjasë serinë gjysmëfinale të Play-Offit.

Ekipi suharekas, pret Sigal Prishtinën kampione të enjten më 3 maj, me fillim prej orës 20:00, në 13 qershori në ndeshjen e tretë të serisë, ku kryeqytetasit kanë avantazh 2-0 nga dy ndeshjet e para të zhvilluara në Prishtinë.

SKEMA DHE REZULTATET E PLAYOFFit

Ky do të jetë rasti i fundit për Yllin për të bërë diçka më shumë para shikuesve të vetë, pasi që në rast të fitores së bardhekaltërve, Prishtina ecën për finalen e radhës në Superligë.

DUELI I TRETË I SERISË

Të mërkurën, lufto ose fund i stinorit për Rahovecin

BOROZANI/A.P.

30 April, 2018 @15:27

Skuadra e Rahovecit, që shkroi historinë e klubit me kualifikim në Play-Off këtë stinor në Superligë (stinori i dytë si…

FINALET, NDESHJA 1: TIRANA - TEUTA

Teuta merr epërsinë e serisë

29 April, 2018 @23:58

Teuta e Durrësit duket serioze. Ekipi i djemëve të detit ka bërë befasinë e radhës në ndeshjen e parë të…

SEMIFINALS GAME 2: BAS - RAH

2-0 në seri, një hap larg finales

BOROZANI / A.P

29 April, 2018 @21:06

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, Bashkimi ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Rahovecit,…

PLAY OUT: GAME 1

Kalaja fiton në Pejë, i afrohet Superligës

BOROZANI / A.P

29 April, 2018 @20:50

Kalaja shumë afër Superligës! Skuadra prizrenase ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në kuadër të Play Out-it sonte në Pejë,…

PLAY OFF: BASHKIMI - RAHOVECI

20 minuta lojë, Bashkimi në epërsi

BOROZANI

29 April, 2018 @20:07

Pas 20 minutave në Prizren, rezultati mes Bashkimit dhe Rahovecit shënon 54-40 në të mirë të skuadrës vendase. Raporti i…

PLAY OFF: SEMIFINALS

Në “Sezai Surroi” për përballjen e dytë

BOROZANI / A.P

29 April, 2018 @9:59

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, sonte Bashkimi e luan ndeshjen e dytë gjysmëfinale ndaj skuadrës së Rahovecit…

GAME 2: BASHKIMI (F) - PENZA (F)

Një fitore larg titullit

BOROZANI/ Arian Paçarizi

28 April, 2018 @21:12

Vashave të Bashkimit i duhet vetëm edhe një fitore për ta përfunduar stinorin si kampione. Në ndeshjen e dytë të…

SEMIFINALS GAME 2: PRI - YLL

Ylli “zgjohet” vonë, Prishtina shumë pranë finales

BOROZANI / A.P

28 April, 2018 @20:25

Me fitoren e vendasve ka kaluar edhe takimi i dytë gjysmëfinal mes Prishtinës dhe Yllit, me kryeqytetasit që edhe pse…

PLAY OFF: SEMIFINALS

Prishtina në epërsi pas 20 minutave

BOROZANI

28 April, 2018 @19:31

Pas 20 minutave lojë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale në kryeqytet, Prishtina ndodhet në epërsi ndaj Yllit. Rezultati momental shënon…

SUPERLIGA: PLAY OUT

Play Out, termini për ndeshjen e parë

BOROZANI / A.P

28 April, 2018 @18:24

Përmes një postimi zyrtar, Federata e Basketbollit të Kosovës e ka caktuar terminin për ndeshjen e parë të Play Out-it…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

RODNEY BULLOCK JR

Prishtina zyrtarizon përforcimin e ri

18 February, 2019 @10:56

Pak minuta më parë, nënkampionja e Kosovës, Prishtina, e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. Basketbollisti Rodney Bullock Jr që…

MICHAEL MITCHELL

Si debutoi Mitchell te Lipjani?

17 February, 2019 @22:47

Te KB Lipjani, në xhiron që e lamë pas, debutoi basketbollisti i huaj i ri i ekipit, Michael Mitchell. …

YLLI - PRISHTINA

Ndeshja 2 ditëshe përfundon pa befasi

17 February, 2019 @19:31

Ndeshja derbi ndërjmet Yllit dhe Prishtinës që u ndërpre dje, ka vazhduar sot nga minuta e fundit e çerekut…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga