Të gjitha lajmet

BARCELONA 1-3 REAL MADRID

Real Madrid lider, fiton El Clasicon në pjesë të dytë

Foto: LaLiga/fb

Real Madrid lider, fiton El Clasicon në pjesë të dytë


24 October, 2020 @17:59

Real Madridi ka shënuar fitoren e madhe në El Clasico, duke e mposhtur Barcelonën 1-3 [Fati 8 - Valverde 5, Ramos 63, Modric 90] në Camp Nou.

Me këtë fitore madrilenët kanë dalë në krye të klasifikimit në LaLiga, duke arritur në kuotën e 13 pikëve, ndërsa Barcelona e Ronald Koemanit ka pësuar humbjen e dytë të stinorit dhe gjendet diku në mes të renditjes tabelare.

Derisa Ronald Koeman të kuptojë që problemi i Barcelonës qëndron te një qendërmbrojtës, edhe shumë herë Real Madridi do të militojë me treshen fantastike të mesfushës Toni Kroos, Casemiro e Fed Valverde për të çarë atë lehtë.

TABELA AKTUALE

Për më tepër, edhe zëvendësuesi kroat, Luka Modric ka shënuar bukur për të përcaktuar epilogun e takimit, derisa edhe ai gol erdhi nga gabimi i mbrojtjes katalonase.

E Koeman që priti të kalojë minuta e 80 për të bërë ndërrimin e parë, derisa madrilenët udhëheqnin që prej minutës 63, është storie tjetër.

Zëvendësimet nuk patën as rast për tu treguar, derisa Reali festoi në fund fitoren e madhe dhe motivuese për vazhdim të garës.

 


NORVEGJEZI

Odegaard prezantohet te Arsenali

Premier League/La Liga/Transfere

Odegaard prezantohet te Arsenali

27/01/21 @ 12:52

ANDALUZIA

Sevilla prezanton Papu Gomezin

Serie A/La Liga/Transfere

Sevilla prezanton Papu Gomezin

27/01/21 @ 00:42

MEDIA TALK

Paredes konfirmon, PSG po tenton transferimin e Messit

Ligue 1/La Liga/Transfere

Paredes konfirmon, PSG po tenton transferimin e Messit

26/01/21 @ 21:12

LOS BLANCOS

Carvajal i gatshëm kundër Levantes

La Liga

Carvajal i gatshëm kundër Levantes

26/01/21 @ 16:11

PAPU GOMEZ

Organizatori i Atalantës, po largohet

Serie A/La Liga/Transfere

Organizatori i Atalantës, po largohet

25/01/21 @ 23:08

LA LIGA

Real Madridi fiton bindshëm, ngushtohet diferenca

La Liga

Real Madridi fiton bindshëm, ngushtohet diferenca

23/01/21 @ 23:36

LARGIM

Varane kërkon largimin nga Real Madridi

La Liga/Transfere

Varane kërkon largimin nga Real Madridi

23/01/21 @ 13:45

LA LIGA

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

Premier League/Bundesliga/La Liga/Transfere

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

23/01/21 @ 12:22

PROBLEME FINANCIARE

Real Madrid dëshiron Hakimin

Serie A/La Liga/Transfere

Real Madrid dëshiron Hakimin

23/01/21 @ 12:22

TRANSFERE

Wolves vjen me përforcim nga La Liga

Premier League/La Liga/Transfere

Wolves vjen me përforcim nga La Liga

23/01/21 @ 11:55


Të gjitha lajmet nga La Liga