Të gjitha lajmet

BISEDIMET NË MEDIA

Reja i përgjigjet FSHF-së

Reja i përgjigjet FSHF-së

24 March, 2019 @21:19

Njeriu që ishte i pranishëm në ndeshjen Shqipëria-Turqia dhe që pritej të merrte drejtimin e kombëtares, Edy Reja, mësohet se i ka thënë “jo” FSHF-së.

Panorama Sport në saje të burimeve të saja ka bërë të ditur se italiani 73 vjeç nuk ka pranuar kushtet e Armand Dukës dhe synimet me ekipin që ka në dispozicion.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT

Bashkëpunimi me Rejan nuk është shkëputur përfundimisht, por italiani ka vendosur kushtet e tij minimale për të pranuar drejtimin e kombëtares.

Në ndërkohë, gazeta në fjalë ka mësuar se radari i Dukës i është rikthyer Luigi De Canios, njeriut që ka qenë në hesape si pasaradhës i Gianni De Biasit, por që pat humbur në bisedime nga Christian Panucci.

NGA KONFERENCA

Kryeziu i gatshëm për lojë

TOPSPORTI/ A. P.

24 March, 2019 @21:14

Mesfushori i Kosovës, Hekuran Kryeziu, që për shkak të lëndimit ishte në dyshim dhe nuk u paraqit në ndeshje me…

PARA DUELIT KOSOVA U17 - UKRAINA U17

Kosova U17 gati për Elite Round

24 March, 2019 @16:36

Djelmoshat kanë kryer të gjitha përgatitjet e nevojshme dhe sipas fjalëve të selektorit Besnik Kollari, Kosova U17 do të hyjë…

BERNARD CHALLANDES

Duhet të mësohemi të rikthehemi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

24 March, 2019 @14:15

Përzgjedhësi Bernard Challandes, ka qenë protagonisti i tretë në intervistat e realizuara nga UEFA javë më parë në prag të…

MEDIA

Edy Reja pranë finalizmit me FSHF-në

23 March, 2019 @22:07

Ish trajneri i Atalantës, Lazios, Hajdukut, Napolit dhe shumë skuadrave tjera, kryesisht të Serie B-së, italiani Eduardo Reja pritet të…

KUALIFIKIMET PËR EURO 2021

Edhe kuqezinjtë U21 mposhten nga Turqia

Foto: FSHF

23 March, 2019 @21:22

Pas disfatës së kombëtares mbrëmë në përballjen e parë kualifikuese për EURO 2020 ndaj Turqisë 0-2 në Shkodër, edhe shpresat…

VËLLAZNIMI - LIRIA

Vëllaznimi deklason Lirinë në miqësore

Foto: KF Vëllaznimi

23 March, 2019 @16:20

Pushimin e kombëtareve disa klube të Kosovës po e shfrytëzojnë për të zhvilluar ndeshje miqësore. Në miqësoren e zhvilluar sot…

KOSOVA

Reportazh i UEFA-s për Kosovën

TOPSPORTI / A.P

23 March, 2019 @13:42

Kur jemi në prag të fillimit të ndeshjeve kualifikuese drejt EURO2020, UEFA ka publikuar një reportazh për përfaqësuesen e Kosovës. …

KOMBËTARJA

Shkarkohet Panucci!

23 March, 2019 @10:01

I vjen fundi epokës ‘për t’u harruar’ të Panuccit me Shqipërinë! Përmes një shkrimi të publikuar pak minuta më parë,…

PANUCCI

Panucci: I falëm dy gola

22 March, 2019 @23:31

Përzgjedhësi italian i Shqipërisë, Christian Panucci, ishte njeriu më i kritikuar pas humbjes së sontme ndaj Turqisë Panucci pas ndeshjes…

GRUPI A: MOLDAVIA - FRANCA

Franca starton bindshëm

22 March, 2019 @23:00

Kundërshtari i Shqipërisë në Grupin H, Franca, me lehtësi e mposhti Moldavinë me rezultat 1-4. Goli i parë i trekolorëve,…

FIFA RANKING

Rënie e kuqezinjëve në renditjen e FIFAs

Foto: FSHF

4 April, 2019 @12:21

Humbja nga Turqia dhe fitorja ndaj Andorrës në kuadër të dy ndeshjeve të para kualifikuese për EURO 2020, ka bërë…

ISH SULMUESI

Pensionohet Salihi

TOPSPORTI/ Lis Dorambari

28 March, 2019 @21:51

Dikur ylli i kombëtares shqiptare dhe shpresa për gol, Hamdi Salihi, përmes një njoftimi në Facebook pak më parë ka…

SHPRESAT DËSHTOJNË

Shqipëria U21 nuk arrin ta mposht Andorrën U21

Foto: FSHF

26 March, 2019 @22:26

Shpresat e kombëtares nuk kanë pasur ditë të mirë sikurse seniorët në Andorrë. Ekipi i drejtuar nga Alban Bushi…

GRUPI H: ANDORRA - SHQIPËRIA

Tri gola për fitoren e parë në grup!

Foto: Supersport

25 March, 2019 @22:36

3 gola për 3 pikët e para në grupin eliminator drejt EURO2020 për Shqipërinë! Në ndeshjen e parë pas shkarkimit…

PJESA E PARË

Kuqezinjtë shkojnë në pushim me epërsi

25 March, 2019 @21:40

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Andorra - Shqipëria, që po zhvillohet aktualisht. Kuqezinjtë nën udhëheqjen e Ervin Bulkut…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja