Të gjitha lajmet

FIFA RANKING

Rënia e Namibisë, ngrit Kosovën në renditjen e FIFAs

Rënia e Namibisë, ngrit Kosovën në renditjen e FIFAs

25 July, 2019 @14:17

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka shënuar edhe një ngritje, të vogël kësaj radhe, në renditjen mujore të FIFA-së.

Përkundër që nuk ka pasur ndeshje të zhvilluara, Kosova nga pozita 121 është ngritur në pozitën 120, pasi që Namibia ka pasur rezultate të dobëta dhe ka rënë për 8 pozita, duke mundësuar ngritjen e Kosovës.

Kjo është ngritja më e madhe e Kosovës ndonjëherë në renditjen e FIFA-së. Përndryshe, FFK-ja ende (pas 4 orësh) nuk ka hedhur asnjë njoftim mbi ngritjen rekorde aktuale të Kosovës.

Kosovo FIFA Ranking july 2019

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga