Të gjitha lajmet

FIFA RANKING

Rënie e kuqezinjëve në renditjen e FIFAs

Foto: FSHF

Rënie e kuqezinjëve në renditjen e FIFAs

4 April, 2019 @12:21

Humbja nga Turqia dhe fitorja ndaj Andorrës në kuadër të dy ndeshjeve të para kualifikuese për EURO 2020, ka bërë që Shqipëria të humb një pozitë në renditjen mujore të FIFAs.

Sipas listës së publikuar sot, kuqezinjtë që aktualisht janë nën drejtimin e Ervin Bulkut nga pozita 61 kanë rënë në pozitën 62, dhe janë pas Finlandës e Hondurasit e para Sllovenisë e Bolivisë.

Sa i përket kundërshtarëve tjerë në grup të Shqipërisë, gjendja e tyre është kështu:

Franca është e dyta, Turqia ka tejkaluar Islandën duke dalë e 39-ta, ndërsa Islanda ka rënë në pozitën 40. Andorra është e 134-ta. Ndërsa Molldavia e 171-ta.

Albania @ FIFA Ranking

S'KA ARENË KOMBËTARE

FSHF përcakton stadiumin për Shqipëri-Moldavi

Pamje nga ndeshja e parë e zhvilluar në Elbasan Arena, Shqipëria-Danimarka/ TOPSPORTI/ Arkiv

2 May, 2019 @23:26

Pasi që punimet në Arenën Kombëtare nuk po duket se do të përfundojnë deri në afatin e paraparë, një zakon…

KOMBËTARJA

Prezantohet Reja, mban konferencën e parë

Foto: FSHF

17 April, 2019 @17:35

Tashmë është zyrtarizuar plotësisht! Edi Reja është përzgjedhësi i ri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, me trajnerin italian që u…

NGA SERIE C NË KOMBËTAREN KUQEZI

Trajneri që pritet të jetë ndihmës i Rejas në kombëtare

Alessandro Calori/ Foto: CdS

16 April, 2019 @15:13

Njeriu i cili pritet të jetë ndihmës i Edy Rejas në kombëtaren e Shqipërisë, sipas mediave sportive tiranase, është italiani…

MEDIAT SHKRUAJNË

Pritet vetëm zyrtarizimi nga FSHF

15 April, 2019 @14:58

Ish trajneri i Napolit, Atalantas, Cagliarit e Lazios Edy Reja do të jetë edhe zyrtarisht trajner i ri i kombëtares…

INSPEKTIMI

Kërkohet përfundimi i Arenës deri në qershor

Foto: FSHF

14 April, 2019 @16:05

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur sot se kreu i FSHF-së bashkë me specialistët e firmave ndërtuese…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja