Të gjitha lajmet

FIFA RANKING

Rënie e radhës për kuqezinjtë

Foto: FSHF

Rënie e radhës për kuqezinjtë

14 June, 2019 @11:43

Shqipëria përsëri ka rënë në renditjen mujore të FIFAs.

Në publikimin e fundit të shtëpisë së futbollit botëror, Shqipëria prej pozitës së 62-të ka rënë në të 66-tën.

Shqipëria në ndeshjet e qershorit pati bilans 1 fitore dhe 1 humbje. Humbje nga Islanda dhe fitore ndaj Molldavisë, që në total e rrëzojnë ekipin e Edy Rejas për katër pozicione në renditjen mujore të FIFAs.

FIFA Ranking

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

Në TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar. Belgjika mbetet lidere…

KOSOVA

Ngritje e radhës në renditjen e FIFAs

14 June, 2019 @11:33

Reprezentacioni i Kosovës që ndodhet një seri të jashtëzakonshme prej 14 ndeshjeve pa humbje, është ngjitur për 6 pozita në…

SHQIPËRIA - MOLLDAVIA

Cikalleshi dhe Ramadani për fitoren e parë të Rejas

Foto: panorama

11 June, 2019 @22:38

Edy Reja i është gëzuar fitores në ndeshjen e tij të dytë me kuqezinjtë, duke e mposhtur Molldavinë sonte në…

KOLUMNE

Kosova nuk vdes kurrë

Fotot: FFK

11 June, 2019 @20:04

Pasi që nuk jam konsumues dhe rrjedhimisht kurrë nuk kam qenë i dehur apo ‘lartë’, nuk di sa zgjatin këto…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020