Të gjitha lajmet

SER-BRA

Revanshohet Serbia

Revanshohet Serbia

10 September, 2014 @19:55

Fitorja e Brazilit e arritur në fazën e grupit ndaj Serbisë, i doli për hunde në çerekfinale.

Serbët arritën të revanshohen në mënyrën më të mirë, duke dominuar plotësisht në parket për fitoren me rezultat të thellë 84-56.

Milos Teodosic, shkëlqeu me 23 pikë e 4 asistime, derisa u ndihmua edhe nga i riu Bogdan Bogdanovic me 12 pikë e 6 kërcime.

Në anën tjetër, lojtarët e Brazilit ishin vetëm fizikisht në parket, ku vetëm dy lojtar arritën të shënojnë pikë dyshifrore, Anderson Varejao (12) dhe Marquinhos Viera (12).

Tani Serbia, në gjysmëfinale do të përballet me fituesin nga dueli Franca-Spanja.

BASHKIMI (F)

Përquku: Me mbrojtje dhe lojë kolektive, drejt fitores

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:35

Njëra nga lojtaret më të dalluara të Bashkimit, Arbnore Përquku, në një bisedë me TopSporti.com, ka thënë se derbin do…

PRISHTINA (F)

Konjusha: U përgatitëm dhe e analizuam kundërshtarin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:15

Para derbit në mes të Prishtinës dhe Bashkimit, kapitenja e Prishtinës, Irma Konjusha, në një bidesë ekskluzive me TopSportin.com, ka…

ARENA KOMBËTARE

Pamjet e reja nga Arena Kombëtare

19 October, 2019 @21:14

TREPÇA - PEJA

Hanes 39 pikë për fitoren e parë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

19 October, 2019 @21:02

Skuadra mitrovicase, Trepça, duke e mposhtur Pejën me rezultat 76-65, e regjistroi fitoren e parë të stinorit 2019/20 në…

LIPJANI - PRISHTINA

Prishtina merr përkohësisht kreun

19 October, 2019 @18:45

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, me lehtësi e mposhti Lipjanin me rezultat të thellë 70-105. Siç…

Të gjitha lajmet nga