Të gjitha lajmet

NEW BASKET

Rexha e Sahiti vazhdojnë me New Basketin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Rexha e Sahiti vazhdojnë me New Basketin

27 August, 2019 @16:35

Anëtari më i ri i Ligës së Parë në basketboll, New Basket, arriti marrëveshje me dy lojtarët që ishin pjesë e skuadrës edhe në stinorin e kaluar.

Altin Sahiti dhe Drini Rexha, do të jenë pjesë e skuadrës prizrenase edhe për një stinor.

Kapiteni i New Basketit, Drini Rexha, për TopSpotin ka thënë se synimi i skuadrës është Superliga dhe se do të luftojnë deri në fund për të arritur qëllimin.

New Basketi e kishte mposhtur në finale të Play Off-it të Ligës së Dytë, Megasportin, dhe kështu arritën të ngjiten në Ligën e Parë.

TE TË GJITHA GRUPMOSHAT

Zyrtarisht nis afati kalimtar

26 August, 2019 @10:47

Federata e Basketbollit të Koosvës (FBK) ka bërë të ditur tash se prej nesër hapet edhe zyrtarisht afati kalimtar i…

EKSKLUZIVE

Talenti prizrenas provohet te Anadolu Efes

16 August, 2019 @15:02

Një basketbollist i ri nga Prizreni ka fituar mundësinë që të provohet te njëri ndër ekipet më të mëdha turke…

STREETBALL 2019

Mësohen finalistët nga tre qytetet e para për Streetball

Foto: StreetballKosova/fb

22 July, 2019 @11:34

Pas tre ditëve radhazi në tre qytete të para të listuara nga organizatori, tashmë dihen tre ekipet që do të…

KOSOVA U20

Karabegu cakton 12-shen, nisen për Portugali

Foto: FBK

10 July, 2019 @22:48

Basketbollistët e reprezentacionit të Kosovës U20 kanë marrë rrugë për Portugali sot, ku do të jenë pjesë e Kampionatit Evropian…

GRUPMOSHAT

Emrat e të përzgjedhurve për kampin nacional

Foto: FBK

11 June, 2019 @10:23

Në vazhdën e aktiviteteve të shumta ndërkombëtare, të cilat Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) i ka në plan-programin e…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë