Të gjitha lajmet

PRISHTINA

Rikthehet Alihodzic

Rikthehet Alihodzic

12 August, 2019 @12:46

Kampionia e Kosovës Prishtina ka rikthyer basketbollistin boshnjak, Fahro Alihodzic, në ekip.

Ai ka qenë i transferuar edhe në stinorin e kaluar te bardhekaltërit, por nuk u paraqit, pasi që kishte një lëndim serioz.

Me 208 centimetrat e tij dhe lojën e mirë nën kosh ai pritet t’i sjellë qëndrueshmëri dhe siguri nën kosh Prishtinës.

Ai pjesën e madhe të karrierës së tij e kaloi në Greqi tek skuadrat Rethymno, Promitheas Patras e Panionis. Një edicion luajti edhe në Estudiantes Concordias të Argjentinës, kurse së fundi mbrojti ngjyrat e skuadrës nga Superliga e Belgjikës, Leuven Bears.

Alihodzic është përforcimi i dytë i bardhekaltërve për stinorin në vijim, pas Shea Feehan që u paralajmërua ditë më parë.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

TRANSFER

Përforcimi i katërt i huaj te Prizreni

8 August, 2019 @13:48

Bennet Holley është përforcimi më i ri i KB Prizrenit. Holley, i gjatë 203 cm, luan si alo-qendër, ndërkohë që…

KB PRIZRENI

Elliott Cole mbetet në Prizren

TOPSPORTI / A.P

7 August, 2019 @14:44

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, klubi i basketbolli Prizreni ka bërë të ditur që amerikani Elliott Cole do të…

ZYRTARE

Alban Veseli, përforcimi më i ri i Rahovecit

TOPSPORTI / A.P

6 August, 2019 @15:22

Vazhdon puna e palodhshme e Rahovecit këtë afat kalimtar veror. ‘Vreshtarët’ sot njoftuan opinionin me përforcimin më të ri, basketbollistin…

RAHOVECI TV

KB Rahoveci zyrtarizon TV kanalin e klubit

4 August, 2019 @14:08

Nënkampioni i Kosovës në basketboll, KB Rahoveci, sot ka zyrtarizuar marrëveshjen me operatorin Artvision për të nisur kanalin televiziv të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga