Të gjitha lajmet

E FUNDIT

Risi në Ligën e Kampionëve, për ekipet kosovare

Foto: prishtinafc.com

Risi në Ligën e Kampionëve, për ekipet kosovare

Teksti: FFK

24 April, 2018 @17:03

Gjatë seminarit që UEFA e organizoi këto ditë, për Ligën e Kombeve e ku morën pjesë drejtori i ekipeve kombëtare dhe për marrëdhënie me jashtë Artan Govori bashkë me menaxherin Rinor Havollin, përveç njohurive për përgatitjen e garave në Ligën e Kombeve që nis me një format të tillë për herë të parë, u njoftuan edhe për ndryshimet në lidhje me kualifikimet e skuadrave kampione në Ligën e Kampionëve.

Kështu që në fazën e parë do të ketë gara parakualifikuese ndërmjet kampionëve kombëtar të ndara në grupe.

Së këndejmi skuadra kampione e këtij edicioni në Vala Superligën e Kosovës, do të bëjë gara në Gjibraltar ku në grup do të jenë veç kampionit nga mikpritësi Gjibraltari edhe kampioni i Andorrës, San Marinos dhe kampioni i Kosovës.

Ndeshjet do të zhvillohen në fund të muajt qershor në Gjibraltar dhe shorti do të hidhet para fillimit të garave.

Fituesi nga ky grup do të vazhdojë kualifikimet e rregullta në bazë të fituesve të grupeve tjera. Kjo është një risi që duhen ta kenë parasysh skuadra që do të shpallet kampion i Kosovës, në mënyrë që të jetë e përgatitur maksimalisht në të gjitha aspektet për këto gara.

PARTIZANI - SKËNDERBEU

Fitore dramatike e Skënderbeut!

Foto: KF Skënderbeu

23 April, 2018 @20:54

Në takimin e zhvilluar sonte në “Selman Stërmasi” të Tiranës, Skënderbeu ka arritur të shënojë fitore në çastet e fundit…

TURQI

Lufta për titull, “nxehtë” në Turqi

Foto: BR Sports

23 April, 2018 @20:49

Kur jemi 4 xhiro para përfundimit të sezonit në Superligën Turke të futbollit, lufta për titullin kampion është më interesante…

SUPERLIGA

Publikohen terminet për dy xhirot e ardhshme

BOROZANI / A.P

23 April, 2018 @17:24

Janë publikuar terminet për dy xhirot e ardhshme të Superligës së Kosovës në futboll. Xhiroja e ardhshme zhvillohet fundjavën që…

LIGA E PARË

Terminet për xhiron e ardhshme të Ligës së Parë

BOROZANI

23 April, 2018 @17:10

Janë publikuar terminet për xhiron e ardhshme të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. TABELA AKTUALE LIGA E…

SHKËNDIJA KAMPIONE

Për të dytën herë në histori

22 April, 2018 @19:05

Shkëndijës së Qatip Osmanit i është dashur sot vetëm një pikë për të vulosur titullin kampion. Mirëpo, ekipi kuqezi nga…

FA CUP: 1/2

United vs. Chelsea, finalja e FA Cup

Foto: BT Sports

22 April, 2018 @17:48

Pas Manchester Unitedit, finalisti i dytë i FA Cup është Chelsea. Londinezët sot shënuan fitore 2-0 ndaj Southamptonit, për ta…

LLAPI - DRITA

Super Kastriot Rexha, Drita fiton në Podujevë

BOROZANI/ A.P

22 April, 2018 @17:40

Në ndeshjen kryesore të xhiros në Superligë, skuadra e Dritës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Llapit në Podujevë. …

BALLKANI - FERIZAJ

Ballkani mposht Ferizajin dhe merr kreun

22 April, 2018 @17:29

Gabimin e KEK-ut dje e ka shfrytëzuar si është më së miri skuadra e Ballkanit. Skuadra therandase sot shënoi…

BESA - DRENICA

Genc Hamiti vendimtar, zbret Besën në zonën e ‘ftohtë’

22 April, 2018 @17:15

Me një gol të Genc Hamitit në minutën e 79’, Drenica ka arritur të shënojë një fitore mjaft të rëndësishme…

VLLAZNIA - PRISHTINA

Mankenda mban Prishtinën në garë

22 April, 2018 @17:06

Pas arritjes së finales së Kupës në mesjavë, skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore edhe në takimin e luajtur sot…

SADAT PAJAZITI, LARGOHET

Pas disfatës në derbi, Gjilani ndahet me trajnerin

20 February, 2019 @16:19

Derbi më i madh i Kosovës, ai ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ka lënë ekipin humbës pa trajner. Gjilani përmes…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

Të gjitha lajmet nga