Të gjitha lajmet

TURQIA ME TRAJNER TË RI

Rivali i parë i Shqipërisë, ndërron trajnerin

TOPSPORTI/ Arkiv nga ndeshja Kosova-Turqia/ E. D.

Rivali i parë i Shqipërisë, ndërron trajnerin

9 February, 2019 @17:10

Rivali i parë i Shqipërisë në kualifikime për EURO 2020, Turqia, ka emëruar trajnerin e ri të saj.

Largimi i Mircea Lucescut nga detyra, ka parë rikthimin e Shenoll Gyneshit (Senol Gunes) në këtë post, i cili do të drejtojë Turqinë përsëri, pas 15 vitesh.

ORARI I PLOTË I NDESHJEVE dhe GRUPET PËR EURO2020

Gunes kishte dërguar Turqinë në gjysmëfinale të Botërorit në vitin 2002, kur Turqia përfundoi e treta në botë, pas Brazilit dhe Gjermanisë.

Ndeshja Shqipëria-Turqia zhvillohet më 22 mars dhe është e para e grupit për të dyja skuadrat.

Senol Gunes

ARENA KOMBËTARE

FSHF pret sponsorët për emër të stadiumit të ri

Foto: FSHF

22 July, 2019 @16:15

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) para pak çastesh ka bërë të ditur se ka vendosur në shitje emrin e asaj…

MËRGIM MAVRAJ

Lëndim në përgatitje, mbrojtësi rrezikon shtatorin me kombëtaren

15 July, 2019 @10:05

Qendërmbrojtësi më me përvojë në kombëtaren shqiptare, është lënduar në ndeshjen përgatitore me ekipin e tij dhe kështu pritet të…

PROJEKTI I RI KROAT

Stadium me 5 yje për Kroacinë

Fotot: Jutarnji/fb

12 July, 2019 @14:58

Nënkampionia aktuale e Botës, Kroacia, pritet të bëhet me stadium më modern në botë, që do të ketë pesë yje.…

E FUNDIT

Shembet ndërtesa e fundit, për t’i hapur rrugë Arenës Kombëtare

12 July, 2019 @13:43

Sot në qytetin e Tiranës është shembur edhe ndërtesa e fundit, nga aksi qendror i Tiranës, për të hapur sheshin…

GRUPI H KUALIFIKUES

Përcakohet stadiumi për ndeshjen Turqia-Shqipëria

Pamje nga ndeshja e zhvilluar në Loro Boriçi/ TOPSPORTI/ DS

11 July, 2019 @19:25

Përballja ndërmjet Turqisë dhe Shqipërisë, që mund të tregohet vendimtare për skuadrat në kualifikime për EURO 2020 do të luhet…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020