Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Rize zbret çmimin e Muriqit

Rize zbret çmimin e Muriqit

17 June, 2019 @11:16

Pas kërkesave të shumta nga Galatasaray, Rizespor ka zbritur kërkesat për transferimin e Vedat Muriqit në drejtim të ekipit nga Stambolli.

E përditshmja sportive turke, Fotomaç ka bërë të ditur se prej 10 milionë eurove sa kërkonte si dëmshpërblim, Rizespor ka zbritur çmimin në 6 milionë euro për sulmuesin në formë të Kosovës.

Galatasaray javën e kaluar ka bërë të ditur se për Muriqin do të ofrojë 3.5 milionë euro të holla dhe maksimalisht edhe një lojtar të tyre në drejtim të Rizes, për të marrë Muriqin.

Negociatat mes klubeve janë duke u zhvilluar dhe pritet të shihet si do të përfundojë lufta mes klubeve të mëdha turke për sigurimin e shërbimeve të sulmuesit nga Prizreni.

Përndryshe, Vedati e kreu stinorin 2018/19 si golashënuesi i dytë më i mirë i Superligës turke, duke shënuar 17 gola, prej të cilave edhe ekipeve të mëdha si Galatasaray, Fenerbahçe e Besiktas.

Kalimi në Galatasaray do të ishte një përvojë krejt e re për Muriqin, pasi që ekipi turk si kampion i vendit ka siguruar pjesëmarrjen në fazën grupore të Ligës së Kampionëve.

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

KOSOVA

Ngritje e radhës në renditjen e FIFAs

14 June, 2019 @11:33

Reprezentacioni i Kosovës që ndodhet një seri të jashtëzakonshme prej 14 ndeshjeve pa humbje, është ngjitur për 6 pozita në…

NGA TAKIMI

Nesër prezantohet stadiumi i ri

13 June, 2019 @14:48

Pas një takimi të krerëve të Federatës së Futbollit të Kosovës me kryesuesin e Ministrisë së Sportit të Kosovës, është…

FANATIK

Vedat Muriqi është synim i Fatih Terimit

13 June, 2019 @14:09

E përdishtmja sportive turke, Fanatik, ka aguar sot me ballinën ku shihet sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi. Njeriu që…

KOSOVA U21 - TURQIA U21

Çfarë ekipi! Kosova U21 lidere e Grupit

11 June, 2019 @21:46

Me fitore të thellë me një lojë të mrekullueshme, Kosova U21 e drejtuar nga Rafet Prekazi dhe ndihmësi i tij…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja