Të gjitha lajmet

FIFA

Rizgjedhet

Rizgjedhet

5 June, 2019 @12:36

Gianni Infantino është rizgjedhur kryetar i shtëpisë botërore të futbollit, FIFA.

Zvicerani me kombësi italiane ka fituar mandatin e dytë në Kongresin vjetor që po mbahet sot në Paris.

Ai vjeçari erdhi në vitin 2016 në krye të FIFAs, duke e zëvendësuar Sepp Blatterin e akuzuar për skandale korrupsioni.

Infantino 49 vjeç do të mbajë postin deri më 2023.

SUKSESI I PRIZRENASIT

Simitçiu ia sjell Spartës titullin historik

Duke festuar triumfin historik. Trajneri Beni Simitçiu/ Foto: fb

5 June, 2019 @10:42

Skuadra e Spartës së Pragës në futsall me fitore 3-0 në serinë finale të playoffit të futsallit të Çekisë, ka…

KONGRESI I 69 I FIFAs

Krerët e FFKs në Paris, për mandat të ri të Infantinos

Foto: FFK

5 June, 2019 @10:27

Krerët e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) me në krye Agim Ademin sot gjinden në Paris, ku po mbahet…

MEDIA TALK

Kështu arrijmë te goli ndaj Kosovës

Foto: vijesti.me (f.r.)

5 June, 2019 @8:47

Kanë mbetur vetëm edhe dy ditë për ndeshjen e dytë kualifikuese të Kosovës drejt EURO 2020. Mali i…

SA KUSHTON?

Rize ia vë çmimin Vedat Muriqit

TOPSPORTI/ A. P.

3 June, 2019 @18:40

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, i cili po kërkohet nga dy ekipet e mëdha turke dhe dy nga…

ISTANBUL BASAKSEHIR

Buruk për Ligë të Kampionëve

3 June, 2019 @15:07

Skuadra e Basaksehirit, që në fund të stinorit dështoi të fitonte titullin e parë dhe historik në Superligën turke, ka…

Të gjitha lajmet nga International