Të gjitha lajmet

THE GUARDIAN

Rotacion i lehtë nga Southgate ndaj Kosovës

Eddie Keogh /The FA/Rex/Shutterstock

Rotacion i lehtë nga Southgate ndaj Kosovës

9 September, 2019 @23:38

Në konferencën e sotme për shtyp, Gareth Southgate, ka dhënë edhe disa sinjale për 11-shen e parë të Anglisë para ndeshjes ndaj Kosovës.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Ai ka thënë se asnjë lojtar nuk e ka të garantuar pozitën në formacionin startues. Ndër të tjera, Southgate nuk ka rrezikuar shumë ndaj Bullgarisë, por Kosova paraqet rast ideal për të përdorur talentin e Jadon Sanchos, që po shkëlqen me Borussia Dortmundin qe dy stinorë.

“Kur ekipi i renditur në pozitën e 120-të të FIFAs konsiderohet si kundërshtari më i rrezikshëm i grupit, atëherë një rotacion i lehtë është tepër i mundshëm për Southgate-in. Sancho dhe Trent Alexander-Arnold janë dyshja që do të mund të përfitojnë rastin nesër, ndërsa emrat e Ben Chilëellit, Mason Mountit dhe James Maddisonit janë shpresa për të ngritur përvojën e tyre në ndeshje ndërkombëtare,” ka shkruar ndër të tjera the Guardian, në komentin e konferencës.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

“Ndeshjen e nesërme do ta nxjerri nga ekuacioni, sepse mendoj që do të jetë një ndeshje për tu kënaqur, në mënyrën si ata luajnë, si ata bëjnë presign, pasioni dhe entuziazmi që kanë. Në përgjithësi mendoj se duhet të jemi të kujdesshëm për të mos nënçmuar garën. Ka shuëm shtete dhe të gjitha duhet të jenë në këtë proces, por ne duhet të bëjmë më të mirën edhe për tifozët tanë natyrisht,” ka shtuar kujdesshëm përzgjedhësi i liderit të Grupit A kualifikues, Southgate.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Në ndeshjen ndaj Bullgarisë, pas sigurimit të fitores, kur rezultati ishte 3-0 në të mirë të Anglisë, Southgate i dha rast Sanchos, Mountit dhe Oxlade-Chamberlainit.

Të njëjtën pritet ta bëj edhe ndaj Kosovës, por për t’i dhënë eksperiencë kësaj radhe disa lojtarëve tjerë - natyrisht, nëse e kanë të rehatuar rezultatin deri atëherë.

 

NGA KONFERENCA

Southgate pranon se ndaj Kosovës do të jetë më së vështiri

Foto: Metro.co.uk

9 September, 2019 @23:23

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, që është duke kaluar një kohë tepër të mirë me ekipin dhe ka çuar skuadrën…

NGA KONFERENCA

Challandes: Nëse do të thoja s’po luajmë për fitore, do ta ndërroja profesionin

Foto: Garry Flintoff/tw

9 September, 2019 @23:01

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes ka mbajtur konferencën për shtyp një ditë para ndeshjes me Anglinë. Kosova…

NGA KONFERENCA

200% ndaj Islandës për fitore

Foto: FSHF

9 September, 2019 @16:39

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Edy Reja, në konferencën e sotme për shtyp, para ndeshjes së kuqezinjëve ndaj Islandës ka kërkuar…

GARETH SOUTHGATE

Rashford të shfrytëzojë mençur shpejtësinë ndaj Kosovës

Julian Finney/Getty Images

9 September, 2019 @16:19

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka kërkuar nga sulmuesi i ekipit Marcus Rashford të shfrytëzojë mençur shpejtësinë e tij në…

KOSOVA

Nisen për në Angli

FOTO / ffk

9 September, 2019 @11:01

Kombëtarja e Kosovës, është nisur për në Angli. Djelmoshat e trajnerit Bernard Challandes, ndeshjen kundër Anglisë do të luajnë të…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020