Të gjitha lajmet

AMIR RRAHMANI

Rrahmani arrin në Itali për teste mjekësore

Foto: Hellas Verona

Rrahmani arrin në Itali për teste mjekësore

26 June, 2019 @9:52

Tashmë gjithçka po shkon drejt fundit.

Amir Rrahmani ka arritur në Verona të Italisë për teste mjekësore, pas së cilave do të bëhet zyrtarisht pjesë e skuadrës Hellas Verona, e cila sezonin tjetër do të garojë në Serie A.

Rrahmani, startues i pakontestueshëm te përfaqësuesja e Kosovës, futbollist i formuar nga shkolla e Ramiz Sadikut, si senior ka luajtur për Drenicën, ndërsa më pas ka luajtur në skuadra të ndryshme si Partizani i Tiranës, Spliti, Dinamo i Zagrebit dhe së fundi Lokomotiva e Zagrebit.

FILIPPO INZAGHI

Rikthehet si trajner

22 June, 2019 @15:53

Sot ekipi që garon në kategorinë e dytë të futbollit italian, Serie B, ka zyrtarizuar Filippo Inzaghin si trajner të…

AMIR RRAHMANI

Vjen akordi, Rrahmani në Serie A

TOPSPORTI/ A. P.

22 June, 2019 @15:38

Para pak çastesh, Sky Sport Italia ka bërë të ditur se skuadra e rikthyer në Serie A, Verona, ka arritur…

ZYRTARIZON ORGANIZATORI

10 gusht: Feronikeli-Milan

20 June, 2019 @15:56

Menaxheri i Sports Events në postimin e tij në llogarinë e Facebookut ka bërë të ditur se është zyrtarizuar ndeshja…

COPA 2019: KOLUMBIA - KATARI 1-0

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

20 June, 2019 @13:26

Sulmuesi korpulent i Atalantas, Duvan Zapata, ka siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të reprezentacionit të tij në kuadër të…

DORËHIQET LEGJENDA E KLUBIT

Totti largohet, ekipi i ri…

Foto: Reuters/ R. Casilli

17 June, 2019 @17:07

Pas largimit zyrtar nga pozita e drejtorit sportiv të Romës, Francesco Totti, ka bërë të ditur se nuk do të…

Të gjitha lajmet nga Serie A