Të gjitha lajmet

ALO-QENDRA E PRISHTINËS

Rugova: Në Prizren për fitore e festë

Rugova: Në Prizren për fitore e festë

24 May, 2017 @9:14

Rugova: Në Prizren për fitore e festë
Rugova: Në Prizren për fitore e festë

Basketbollisti i Sigal Prishtinës, Fisnik Rugova, në deklaratën e tij para ndeshjes ka thënë se ekipi udhëton që në Prizren sonte ndaj Bashkimit të shënojë fitore dhe të kryejë dilemat për titull.

“Jemi të vetëdijshëm se me fitore do të shpallemi kampion dhe për këtë udhëtojmë në Prizren për të fituar e festuar. Lehtë nuk do të jetë, por përvoja dhe cilësia është në anën tonë,” ka thënë Rugova, shkruan Koha ditore sot.

PLAYOFF SKEMA

Sigal Prishtina ka avantazhin e serisë me 2 fitore krahas një humbjeje. Ekipi që arrin 3 fitore së pari shpallet kampion i Kosovës.

Ekipi që fiton titullin kampion do të merr pjesë për herë të parë në Ligë të Kampionëve të basketbollit europian.TRAJNERI I BASHKIMIT

Radovic: Synimi është fitorja

BOROZANI/ A. P.

24 May, 2017 @8:56

Trajneri malazias i Bashkimit, Dragan Radovic, në deklaratën e tij para ndeshjes ndaj Sigal Prishtinës sot, ka thënë se synimi…

THËRRASIN TIFOZËRITË

Bashkimi kërkon fitore për barazim serie, Prishtina titullin

23 May, 2017 @22:16

Bashkimi nesër mbrëma do të zhvillojë ndeshjen e fundit të stinorit para publikut të vetë në Sezai Surroi të Prizrenit.…

REFERI KRYESOR PËR NDESHJEN IV

Refer maqedon, për ndeshjen e katërt të serisë finale

23 May, 2017 @22:10

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) për ndeshjen e katërt të serisë finale të Play-Offit të Superligës ndërmjet Bashkimit dhe…

KATEGORIA JUNIORE

Vëllaznimi kampion i Kosovës në kategorinë juniore

23 May, 2017 @21:04

Me triumfin e skuadrës së Vëllaznimit është mbyllur finalja e Ligës së Juniorëve në basketbollin e Kosovës. Skuadra gjakovare u…

SPURS - WARRIORS @ GAME 4

Golden State Warriors në finalen e madhe

Foto: nba.com

23 May, 2017 @10:24

Golden State Warriors, e mposhti San Antonio Spursin edhe në ndeshjen e katërt të serisë. Kësaj radhe me rezultat 129-115…

MIKAILE TMUSIC

I gatshëm për ndeshjen e radhës

BOROZANI/ Arian Paçarizi

22 May, 2017 @14:15

Basketbollisti i Bashkimit, Mikaile Tmusic, i cili ishte lënduar në ndeshjen e tretë të finales kundër Sigal Prishtinës, po përgatitet…

SPECIALE

Fenerbahçe në fronin e Evropës

Fotografitë: Fenerbahçe Basketbol/ Facebook

22 May, 2017 @13:46

Finalja e madhe e stinorit filloi me një “alley-oop” ndërmjet dy qendrave të Fenerit. Posa u hodh topi lart, ai…

PAS NDESHJES SË III

600€ dënim për Prishtinën e Bashkimin

22 May, 2017 @12:46

Pas ndeshjes së tretë të serisë finale ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Bashkimit të zhvilluar të premten më 19 maj, të…

CAVS - CELTICS @ GAME 3

Përmbysje e madhe, Bostoni ngushton serinë

22 May, 2017 @10:43

Një ndeshje që pritej se do të ishte deklasimi i radhës për Bostonin, me 2 ndeshjet e para në ‘TD…

FENERBAHÇE

Fenerbahçe, ekipi i parë turk që fiton Euroligën

21 May, 2017 @21:59

Gjiganti turk, Fenerbahçe, duke mposhtur Olympiacosin në finale me rezultat të thellë 80-64, u shpall kampion në Euroligë.

YLLI - LIPJANI

Ylli favorit ndaj Lipjanit

12 December, 2018 @10:01

Ndeshja e dytë e ditë së sotme në kuadër të xhiros XIII do të jetë ndërmjet Yllit dhe Lipjanit. Krahas…

PRIZRENI - TREPÇA

Prizreni për përfundim, Trepça për vazhdimin e serisë

12 December, 2018 @9:49

Sonte në palestrën “Sezai Surrioi” në Prizren, do të hapet xhiroja e XIII në Superligë me ndeshjen ndërmjet Prizrenit dhe…

NË ARTIKULL

FIBA Europe Cup lëvdon publikun prishtinas

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @14:54

Në përshkrimin për ekipet që kanë siguruar fazën e dytë të garave në FIBA Europe Cup, faqja zyrtare e FIBAs…

TEAM OF THE WEEK 12

TOP 5-shja e javës në Superligë (XII)

10 December, 2018 @17:38

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XII të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

FIBA EUROPE CUP: GROUP I

Prishtina para debutimit në fazë të dytë

Foto: fiba.basketball

10 December, 2018 @12:24

Skuadra e Prishtinës është dy ditë para debutimit në fazën e dytë të garave në FIBA Europe Cup, arritje kjo…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga