Të gjitha lajmet

RAHOVECI

Sa do të mungojë Alban Veseli?

Sa do të mungojë Alban Veseli?

4 October, 2019 @22:49

Lojtari i Rahovecit, Alban Veseli, u lëndua në ndeshjen e parë kualifikuese të rrethit të parë në Champions League kundër Clujit.

Veseli luajti vetëm 10 minuta kundër skuadrës rumune, derisa Rahoveci bëri të ditur se lëndimi i tij nuk është serioz.

Albani do t’i mungojë vreshtarëve në dy ndeshjet e radhës, kundër Lipjanit dhe Clujit.

Ndeshja kthyese e Rahovecit kundër Clujit do të luhet më 9 tetor në Rumani, ku vreshtarëve i duhet fitorja me 26 pikë epërsi për kalim në raundin tjetër.

NGA FEDERATA

Rriten shpërblimet për më të mirët në basketboll

4 October, 2019 @17:06

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) sot ka marrë vendim që të vazhdojë t’i shpërblejë klubet e Superligës…

LIPJANI - YLLI

Ylli pa telashe ndaj Lipjanit

4 October, 2019 @12:37

Siç është pritur, ashtu edhe ndodhi. Skuadra e Yllit e mposhti pa problem Lipjanin me rezultat 88-115, në kuadër…

NGRITET NUMRI I TË HUAJVE

I huaji i radhës, Haleef te Lipjani

Pamje nga arkivi/ TopSporti.com/ A. Paçarizi/

4 October, 2019 @8:40

Ndeshja e parë e stinorit. Pa asnjë të huaj në ekip. Rezultati, humbje. Ndeshja e dytë e stinorit. Me dy…

PRIZRENI

Cole kthehet ndaj Feronikelit

TOPSPORTI / A.P

3 October, 2019 @22:49

Fundori amerikan i skuadrës së Prizrenit, Elliott Cole, kthehet te skuadra pas një lëndimi të pësuar. Cole i ka munguar…

RAHOVECI

Dy ndeshje pa shikues për Rahovecin

3 October, 2019 @21:10

Federata e Basketbollit të Kosovës ka refuzuar apelin e Rahovecit. Dënimi i dhënë në edicionin e kaluar, në ndeshjet e…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga