Të gjitha lajmet

SHPËRBLIMET E FEDERATËS

Sa fitoi Bashkimi, sa Prishtina?

BOROZANI/ A. P.

Sa fitoi Bashkimi, sa Prishtina?

24 May, 2018 @16:01

Sa fitoi Bashkimi, sa Prishtina?

Pas përfundimit të stinorit 2017/18 të Superligës së Kosovës në basketboll dhe triumfit historik të Bashkimit, tashmë ekipet kanë të qarta se sa do të shpërblehen nga FBK-ja.

Bashkimi, si kampion i Kosovës do të përfitojë 12 mijë euro nga FBK-ja, ndërsa Sigal Prishtina si nënkampion do t’i merr 6 mijë euro.

Më parë janë ditur ekipet gjysmëfinaliste, Rahoveci dhe Ylli, që do të marrin nga 3 mijë euro.

Këto shpërblime vinë pas Vendimit të Bordit të FBK-së në tetor të vitit të kaluar ku ishte thënë se ekipet do të shpërblehen në të holla për të arriturat e tyre në fund të stinorit.

Nga ky Vendim, ka përfituar edhe ekipi i femrave të Bashkimit, pasi që kampioni i Ligës së Femrave është shpërblyer me 2 mijë euro.



SHPËRBLIMET:

Kampioni i Superligës: KB Bashkimi 12'000€
Nënkampioni i Superligës: KB Prishtina 6'000€
Gjysmëfinalistët: KB Rahoveci dhe KB Ylli nga 3'000€
Kampionia e Ligës së Femrave: KB Bashkimi 2'000€

DRAGAN RADOVIC

Prizreni e ka merituar

BOROZANI/ A. P.

24 May, 2018 @13:00

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, që u bë trajneri i parë në histori të klubit t’ia sjellë ekipit titullin kampion,…

GAME 5: CELTICS - CAAVS

Boston Celtics pranë finales

Foto: nba.com

24 May, 2018 @9:32

Boston Celtics, sot në mëngjes në ndeshjen e pestë të serisë ndaj Clevelandit, arriti ta mposht kundërshtarin me rezultat 96-83. …

GAME 4: BASHKIMI-PRISHTINA

Titulli historik, Bashkimi kampion

BOROZANI/A.P.

23 May, 2018 @22:24

Ëndrra shumëvjeçare më në fund u bë realitet. Skuadra e Bashkimit është kampione e Kosovës për stinorin 2017/18. Ekipi portokall…

PJESA E PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

S’ka epërsi, as pas pjesës së parë

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @21:27

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Bashkimit dhe Sigal Prishtinës, që po luhet në Sezai Surroi. Pas…

ÇEREKU I PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

Baraz, pas 10 minutash

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @21:15

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes në Prizren. Dueli është mbyllur 18-18, e te Bashkimi më efikasi është…

PALESTRA MBUSHET

S’ka vend të lirë në Sezai Surroi

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @21:00

Ndeshja ka filluar, ndërsa pamjet e para nga Sezai Surroi tregojnë se nuk ka ulëse të lirë në palestër tashmë.…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para: Bashkimi-Prishtina

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @20:53

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, dhe ai i Prishtinës, Andin Rashica, kanë publikuar pesëshet e para që do t’ia nisin…

NGA PALESTRA

Kthehen Arpagjik’t

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @20:49

Ka filluar festa para lojës në Prizren, derisa tifozët e ekipit, Arpagjik’t, i janë kthyer ekipit të tyre. Palestra…

PALESTRA

Mbushet “Sezai Surroi”

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @20:38

Një numër i madh i adhuruesve të Bashkimit, afro një orë para ndeshjes, kanë mbushur palestrën Sezai Surroi. Bashkimi…

GAME 4: BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi kampion apo vazhdim i serisë?

BOROZANI / A.P

23 May, 2018 @14:54

Bashkimi kampion apo seria vazhdon? Këtë do ta kuptojmë sonte pas duelit të katërt final mes Bashkimit dhe Prishtinës, duel…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

RODNEY BULLOCK JR

Prishtina zyrtarizon përforcimin e ri

18 February, 2019 @10:56

Pak minuta më parë, nënkampionja e Kosovës, Prishtina, e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. Basketbollisti Rodney Bullock Jr që…

MICHAEL MITCHELL

Si debutoi Mitchell te Lipjani?

17 February, 2019 @22:47

Te KB Lipjani, në xhiron që e lamë pas, debutoi basketbollisti i huaj i ri i ekipit, Michael Mitchell. …

YLLI - PRISHTINA

Ndeshja 2 ditëshe përfundon pa befasi

17 February, 2019 @19:31

Ndeshja derbi ndërjmet Yllit dhe Prishtinës që u ndërpre dje, ka vazhduar sot nga minuta e fundit e çerekut…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga