Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA

Sadiku tregon formacionin e pëlqyer nga Reja

Foto: FSHF

Sadiku tregon formacionin e pëlqyer nga Reja

29 May, 2019 @15:30

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, gjatë konferencës së rregullt për shtyp të kuqezinjëve para ndeshjes ndaj Islandës ka bërë të ditur formacionin që po e praktikton selektori i ri Edy Reja.

“Trajneri ka punuar në stërvitje skemën që duhet praktikuar ndaj Islandës, 3-5-2. Ishte stërvitje intensive. Duket që i pëlqen të qëndrojë në fushë dhe t’i japë këshilla çdo futbollisti në çdo rol dhe i pëlqejnë edhe opinionet tona. Kjo është pozitive për ne. Fatmirësisht kemi shumë kohë deri ditën e ndeshjes së parë me Islandën. Gjithësecili duhet ta përgatisë veten deri ditën e ndeshjes. Kjo është pozitive. Sa i përket titullar, dje ishte dita e parë, sot e dyta. Akoma nuk e di, trajneri do të bëjë zgjedhjet e tij. Gjithmonë jam munduar të jap më të mirën: si në klub, ashtu edhe në kombëtare. Siç shënova në Andorra, edhe pse nuk isha në formën optimale. Luajta dhe shënova. Gjithmonë përpiqem të shënoj. Dua të jem vednimtar siç kam qenë edhe më përpara,” ka bërë të ditur Sadiku sot.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT DREJT EURO 2020

Futbollisti që luan për Luganon në Zvicër, është njeriu i vetëm që ka shënuar për Shqipërinë në një Kampionat Evropian, duke i shënuar Rumanisë në fitoren historike të Shqipërisë gjatë EURO 2016 1-0.

FLORENT HADËRGJONAJ

Hadërgjonaj tregon emocionet dhe detajet e ardhjes te Kosova

Foto: FFK

28 May, 2019 @16:28

Florent Hadërgjonaj po e pret me padurim stërvitjen e parë me ekipin kombëtar. Ai është prej futbollistëve të parë që…

NGA KONFERENCA E EDY REJAS

Durim, ka 35 lojtarë por koha është e shkurtër

Foto: FSHF

28 May, 2019 @14:24

Selektori i ri i kombëtares shqiptare, Edy Reja, në konferencën e sotme për shtyp ka bërë të ditur se është…

FUTBOLLISTËT E FTUAR

Ftesat e Rejas, me dy risi

Foto: FSHF

28 May, 2019 @12:47

Trajneri i Shqipërisë, Edoardo Reja ka dalë sot në orën 11:00 në një konferencë për shtyp ka publikuar futbollistët e…

DUELET E RADHËS

Dalin në shitje biletat për Bullgari-Kosovë

23 May, 2019 @11:01

Federata e Futbollit të Bullgarisë ka nxjerrë në shitje biletat për ndeshjen kualifikuese Bullgaria-Kosova që do të zhvillohet më…

ORARI

Orari i stërvitjeve të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

22 May, 2019 @12:59

Federata e Futbollit të Kosovës, pas shpalosjes së ftesave të bëra nga Bernard Challandes për ndeshjet e muajit qershor…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020