Të gjitha lajmet

XHEVAHIR SUKAJ

Saktësohet mungesa e Sukajt

Saktësohet mungesa e Sukajt

19 October, 2017 @14:30

Pas lëndimit të Edgar Çanit, edhe sulmuesi tjetër i Partizanit, Xhevahir Sukaj është lënduar në duelin e fundit kampional. Ndërsa sot, skuadra e kuqe nga Tirana, ka bërë të ditur përmes një njoftimi publik se mungesa e tij pritet të jetë 10 ditëshe në ekip, për shkak të natyrës së lëndimit të pësuar. Sukaj do të mungojë kështu në duelin që Partizani do ta zhvillojë ndaj Vllaznisë, që do të shtojë edhe më problemet e Mark Iulianos, në momentin kur ekipi filloi të këndellet.

REFEREE

Nuza dhe Selimaj në kualifikimet për Europianin U17

foto: ffk

19 October, 2017 @12:50

Gjyqtarët nga Kosova me stemën e FIFA-së, Genc Nuza dhe Bujar Selimaj, janë deleguar nga UEFA-ja në kualifikimet për Europianin…

ZYRTARIZOJNË SHKODRANËT

Shkarkohet Cungu

19 October, 2017 @12:00

Trajneri i deritashëm i Vllaznisë së Shkodrës, Armando Cungu, është shkarkuar nga detyra e tij, me marrëveshje, ka bërë të…

PARA NDESHJES: SKENDERBEU-PARTIZANI

Pragmatik për 3 pikë

19 October, 2017 @10:17

Skënderbeu i Korçës, sot në Elbasan pret rivalin e Grupit B, Partizanin e Beogradit në përballjen që do të nis…

3 NGA 3

8 grupe, 5 skuadra të pagabueshme

19 October, 2017 @8:52

Pas përfundimit të pjesës së parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve, në 8 grupet e saja, janë 5…

UEFA CORE PROGRAM

Tre gjyqtarë nga Kosova diplomojnë në UEFA Core

19 October, 2017 @8:35

Visar Kastrati, Granit Hyseni dhe Elvis Bicaj janë paisur me diplomë te referimit UEFA Core Diploma, pasi që kaluan me…

KUPA E KOSOVËS: RRETHI I PARË

3 ndeshje të pazhvilluara dhe fitore 10-1 në Kupë

Futbollistët e KF Galaksia/ Foto: Arkiv

19 October, 2017 @8:25

Dje pasdite kanë përfunduar 14 ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës, ku kanë qenë pjesëmarrëse të gjitha…

GRUPI C

Goleadë në Londër për barazim

18 October, 2017 @22:56

Ndeshja e mbrëmjes në Ligë të Kampionëve sonte ishte ndërmjet Chelseat dhe Romës që në Stamford Bridge pa rrjetat 6…

GRUPI B

Lehtë për Bayernin e Parisin

18 October, 2017 @22:48

Ashtu siç edhe pritej, Bayerni e Parisi kanë shënuar fitore të lehta në Grupin B. Parisi fitoi 0-4 ndaj Anderlechtit…

GRUPI A

Xhaka me gol e asist, Baseli rrit gjasat për kualifikim

18 October, 2017 @22:41

Një super Taulant Xhaka u pa sonte në Moskë! Mesfushori i Kombëtares Shqiptare shënoi një supergol e më pas dhuroi…

GRUPI D

Barcelona pa probleme ndaj grekëve

18 October, 2017 @22:15

Barcelona ka vazhduar formën perfekte në Grupin D të Ligës së Kampionëve, duke mposhtur sonte Olympiacosin në Camp Nou, 3-1.…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga