Të gjitha lajmet

TORINO

Samir Ujkani prezantohet te Torino

Foto: torinofc.it

Samir Ujkani prezantohet te Torino

2 September, 2019 @21:11

Portieri dhe kapiteni i reprezentacionit të Kosovës, Samir Ujkani, është prezantuar te Torinoja sot.

Skuadra italiane që ka nisur mbarë stinorin me dy fitore nga dy ndeshjet e para, ka zyrtarizuar sot portierin me përvojë të mëparshme nga Serie A.

Futbollisti 31 vjeç që më parë ka luajtur për ekipe si Novara, Palermo, Chievo, Genoa e Pisa pas një periudhe jo të mirë te Rizespori në Turqi, i është kthyer Italisë.

Ai është shprehur të jetë i lumtur dhe i nderuar që është pjesë e një klubi të tillë si Torinoja, ndërsa gjithashtu ka folur edhe për bashkëlojtarët e tij të dikurshëm prej Palermoje, veçanërisht për Salvatore Sirigun, portirin e parë aktual të Torinos, që e ka quajtur një shok tepër të mirë.

 

CHAMPIONSHIP

Muriqi ‘zbret’ në bankën rezervë

31 August, 2019 @16:42

I huazuari te Nottingham Foresti nga Manchester City, Arijanet Muriqi duket se e ka humbur vendin e startuesit te skuadra…

KOSOVA 2-0 TURQIA

3 pikë në start të kualifikimeve për dardanet

Foto: FFK

30 August, 2019 @21:47

Vashat e Kosovës kanë nisur me fitore kualifikueset evropiane, duke e mposhtur Turqinë 2-0 sontë në Fadil Vokrri të Prishtinës.…

LISTA E REPREZENTACIONIT

FFK gabon ekipin e Muriqit

30 August, 2019 @13:57

Në publikimin e listës së futbollistëve të ftuar nga Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) është vërejtur një gabim, që…

LISTA E KOSOVËS

Challandes publikon listën ndaj Çekisë e Anglisë

30 August, 2019 @13:31

Para dy ndeshjeve më të vështira, selektori Bernard Challandes, që përballet me mungesa të theksuara në ekip, ka shpallë sot…

LISTA E LOJTARËVE

Anglia shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës

29 August, 2019 @15:13

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Anglisë, Gareth Southgate, ka publikuar sot listën e lojtarëve që do të kenë të drejtë të…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja