Të gjitha lajmet

KAPITENI I KOSOVËS

Samir Ujkani në elitën turke

Samir Ujkani në elitën turke

20 July, 2018 @14:18

Samir Ujkani në elitën turke
Gardiani i Kosovës, Samir Ujkani do të vazhdojë karrierën në Superligën turke. Sot, Ujkani ka nënshkruar kontratë tri vjeçare me ekipin e porsa promovuar në Superligën turke, Çaykur Rizespor. Në Rize, Ujkani bashkohet me sulmuesin e Kosovës, Vedat Muriqi, i cili kishte ardhur një sezon më herët nga Gençlerbirligi. Sezonin e fundit, Samir Ujkani ishte pjesë e Cremoneses në Serie B, ku në 39 ndeshje kishte pësuar 41 gola, derisa në dhjetë ndeshje kishte pasur rrjetën e paprekur.

SULMUESI I KOSOVËS U21

Daku në Osijek

Fotot: KFLlapi/fb

19 July, 2018 @23:48

Njëri ndër sulmuesit më të mirë të Superligës në stinorin e kaluar, Mirlind Daku, është bërë pjesë e Osijekut, ka…

KAPITENI I KOSOVËS

Samir Ujkani në elitën turke

20 July, 2018 @14:18

Gardiani i Kosovës, Samir Ujkani do të vazhdojë karrierën në Superligën turke. Sot, Ujkani ka nënshkruar kontratë tri vjeçare me…

ROSSONERI

CAS rrënon vendimin e UEFA-së, kthehet Milan

Foto: acmilan.com

20 July, 2018 @13:44

Tribunali i Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka rrënuar vendimin e UEFA-së për suspendimin e Milanit nga garat evropiane për këtë stinor.…

MEDIA TALK

Swansea, destinacion i radhës për Celinën?

Foto: ipswich official/fb

19 July, 2018 @23:21

Futbollisti i krahut të reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, që është lojtar i Manchester Cityt dhe stinorin e kaluar ka…

LIVERPOOL

Zyrtarizohet Alisson Becker

Foto: liverpoolfc.com

19 July, 2018 @23:05

Liverpool para pak çastesh ka zyrtarizuar blerjen e fundit në skuadër. Portieri i Brazilit dhe i Romës deri tash, Alisson…

BIANCONERI

Juventus shet krejt biletat sezonale

Foto: juventus/fb

19 July, 2018 @22:42

Nuk ka të ndalur. Juventus ka bërë të ditur se ka shitur të gjitha biletat sezonale të ekipit. Faqja zyrtare…

PRISHTINA - FOLA ESCH

Përkundër super Bekajt, Prishtina eliminohet

19 July, 2018 @21:41

Ka qenë portieri i Prishtinës dhe i reprezentacinoit U21 të Kosovës, Visar Bekaj, që ka mbrojtur tre penallti, por bashkëlojtarët…

LAÇI - ANORTHOSIS

Laçi kualifikohet, arrin gjysmë milioni

Fotot: Anorthosis Official/fb

19 July, 2018 @21:29

Skuadra e Laçit me fitore ndaj Anorthosis Famagustës qipriote sot 1-0 ka arritur të kalojë raundin e parë kualifikues…

NË DRENAS

3 përforcime nga Feronikeli

Foto: feronikeli/fb

19 July, 2018 @17:06

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, pak më parë i zyrtarizoi 3 përforcime të reja të skuadrës. a

ME POROSI

Fanella e personalizuar e Kosovës, mbi 110€

BOROZANI/ G. P.

19 July, 2018 @14:33

Kompania që ka marrë të drejtën për prodhimin e fanellave të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Fourteen, ka hedhur sot…

KOSOVA U21

3 pikë më pak, eliminohet Kosova U21

Foto: FFK

16 October, 2018 @18:49

Kosova U21 është mposhtur pak më parë edhe në ndeshjen e fundit kualifikuese për Evropianin "Italia 2019". Izraeli U21…

KOMBINIMET E LIGËS SË KOMBEVE

UEFA: Ky është kombinimi i Kosovës për ngritje

Fotot: FSF/fb

16 October, 2018 @18:33

Përfaqësuesja e Kosovës pas 4 ndeshjeve të para në Ligë të Kombeve ka arritur të regjistrojë 2 fitore dhe 2…

KOSOVA U19

Përfundon aventura e Kosovës U19

16 October, 2018 @17:19

Përkundër dy barazimeve në dy ndeshjet e para, Kosova U19 shancat për kalim tutje i ka shuar sot pas humbjes…

KOSOVA U19

Kosova U19 vs. Sllovenia U19, mbyllet pjesa e parë

16 October, 2018 @16:14

Pas 45 minutave lojë, Kosova U19 ndodhet në disavantazh të dyfishtë, 0-2, ndaj Sllovenisë. FORMACIONI STARTUES I KOSOVËS Golat…

KOSOVA U21

Izraeli U21 vs. Kosova U21, formacionet startuese

16 October, 2018 @16:01

Me fillim nga ora 17:00, Kosova U21 luan si mysafire e Izraelit U21. Formacionet startuese:

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja