Të gjitha lajmet

LEROY SANE

Sane pajtohet, bëhet i Bayernit

Sane pajtohet, bëhet i Bayernit

6 May, 2020 @15:08

Futbollisti ofanziv i Manchester Cityt, Leroy Sane, është pajtuar që të nënshkruar kontratë pesë vjeçare me Bayern Munchenin, ka bërë të ditur BildSport sot.

Sane 24 vjeç, nëse nuk hasen mosmarrëveshje të reja deri në verë, pritet të jetë lojtar i ri i bavarezëve në 2020/21.

Sipas BildSportit arritja e marrëveshjes përfundimtare pritet të jetë e komplikuar pasi që City në fillim kërkonte 100 milionë euro për kartonin e Sanesë. Bayern ofroi 40, për ta ngritur atë në 55 milionë euro.

Kontrata e reprezentuesit gjerman me ekipin nga Etihadi përfundon në verë të vitit të ardhshëm! Sado që paguan Bayerni në drejtim të Manchester Cityt, 10% e shumës do të shkojnë te Schalke, sipas marrëveshjes së mëparshme mes ekipit nga Gelsenkircheni dhe Manchesteri.

2019/20

PremierLiga s’vazhdon, nëse skuadrat s’pajtohen për terrenet neutrale

6 May, 2020 @14:33

Lajmi i fundit lidhur me peripecitë për vazhdimin e stinorit 2019/20 në Premier Ligë vjen nga shefi ekzekutiv i Shoqatës…

MEDIA TALK

Terrenet neutrale, vetëm nëse nuk ka rënie nga elita!

4 May, 2020 @0:21

Numri më i madh i ekipeve të Premier Ligës janë shprehur të gatshëm të vazhdojnë stinorin e mbetur 2019/20 në…

MANCHESTER CITY

De Bruyne sinjalizon largimin?

3 May, 2020 @17:54

Premier Liga nuk dihet ende se kur do të rikthehet, mirëpo kjo nuk i ndalë lojtarët që ta planifikojnë të…

MEDIA

Terrene neutrale dhe 40 mijë teste për të rifilluar PremierLiga

2 May, 2020 @1:39

Terrenet neutrale janë mënyra e vetme për tu kompletuar stinori 2019/20 në Premier Ligë, është thënë sot gjatë video -…

KOMUNIKATA

S’ka vendim në Premier League!

1 May, 2020 @18:27

Të gjitha datat e përfolura do të përfolen ende, pasi që nga takimi mes klubeve të Premier Ligës nuk është…

Të gjitha lajmet nga Premier League