Të gjitha lajmet

NGA TAKIMI FBK - SHTBK

Sanksione për trajnerët që s’marrin pjesë në klinika

Sanksione për trajnerët që s’marrin pjesë në klinika

30 May, 2019 @14:56

Zyrtarë të Shoqatës së Trajnerëve të Basketbollit të Kosovës (SHTBK), Albert Sylejmani dhe Fidan Shatri, kanë shkuar në zyret e FBK-së sot për të shprehur ankesat dhe për të gjetur zgjidhje lidhur me mospjesëmarrjen e pjesës dërmuese të trajnerëve në klinikën e fundit të organizuar nga SHTBK-ja.

“Duhet theksuar se në data-bazën e FBK-së dhe SHTBK-së janë rreth 100 trajnerë të regjistruar, ndërsa në Klinikën e fundit të organizuar më 25 dhe 26 maj numri i trajnerëve pjesëmarrës ishte shumë i vogël pavarësisht ligjëruesve të dërguar nga FIBA dhe temave të qëlluara për trajnerët,” kanë shprehur shqetësimin palët pas takimit.

Ndërsa sanksionimi i trajnerëve mospjesëmarrës është parë si zgjidhje.

“Mos-interesimi i trajnerëve për të përcjell Klinikat e tilla në të ardhmen do të sanksionohet nga FBK dhe SHTBK, ndërsa për cilat forma të sanksionimit bëhet fjalë, FBK do të njoftojë trajnerët dhe opinionin me kohë,” ka përfunduar njoftimi i FBK-së nga takimi i sotëm.

REFEREE

Bunjaku kandidat për referim potencial në gara të FIBA-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 May, 2019 @21:11

Referi prizrenas, Visar Bunjaku, është nominuar nga FBK-ja për kampin FIBA Potential National Referees. Ky kamp mundëson zhvillimin e referëve,…

NGA INFORMATORI NR 38

Publikohen dënimet nga ndeshja e fundit e serisë finale

Foto: K. Derguti/ FBK/ fb

15 May, 2019 @10:55

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar Informatorin e fundit të Superligës për këtë stinor 2018/19, ku ka bërë…

RAHOVECI - PRISHTINA

Prishtina rikthen titullin në kryeqytet

10 May, 2019 @23:07

Skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Rahovecin në serinë finale të Superligës së Kosovës në basktboll me rezultat 3-1, e…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Pas incidentit, përjashtohen 3 lojtarë

10 May, 2019 @22:37

Pas inicidentit në çerekun e tretë të ndeshjes së katërt të serisë finale të PlayOffit, tashmë referët kanë përjashtuar nga…

RAHOVECI - PRISHTINA

Sulmohet Edo, zbrazet palestra në çerek të tretë

10 May, 2019 @22:30

Në fund të çerekut të tretë u desht të zbrazet palestra. Një top i hedhur i Deshon Minnisit me qëllim…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga