Të gjitha lajmet

CAKTOHEN MË VONË

S’caktohen referët për Prishtina-Drita!

BOROZANI/A.P./Arkiv

S’caktohen referët për Prishtina-Drita!

17 May, 2018 @15:01

Dueli më i rëndësishëm i stinorit, ai ndërmjet Prishtinës dhe Dritës duhet të pres ende derisa të përcaktohen gjyqtarët!

Para pak çastesh FFK ka publikuar listën e referëve për ndeshjet e xhiros së fundit të Superligës, ndërsa ajo që nuk ka ndodhur më parë është që referët për Prishtina-Drita, por edhe Vëllaznimi-Gjilani, do të përcaktohen më vonë.

Ajo që dihet sigurt, është se kryesor në këto ndeshje nuk do të jenë: Ilir Mehmeti, Dardan Çaka, Shpëtim Murtezi e Erdall Zasella - të cilët janë përcaktuar për të ndarë drejtësinë në: Trepça’89-Vllaznia, Besa-Llapi, Flamurtari-Feronikeli dhe Drenica-Liria, gjegjësisht.

Rëndësia e madhe e këtyre ndeshjeve po e bën të veten dhe si duket FFK-ja po mundohet të mos bëj të ditur që tash treshen kryesore të gjyqtarëve për këto ndeshje.

CLAUDIO RANIERI

Largohet nga ekipi në fund të stinorit

REUTERS/Arkiv

17 May, 2018 @14:38

Pas vetëm një viti të kaluar te Nantes, Claudio Ranieri, që riktheu famën e tij duke e bërë Leicester Cityn…

FIFA RANKING MAY 2018

Kosova s’lëviz nga vendi në maj

BOROZANI/ A. P.

17 May, 2018 @13:58

Është publikuar renditja e re mujore e FIFAs dhe Kosova pas ngritjes më të madhe në histori që e pat…

ARTETA @ ARSENAL

Sot bisedimet

17 May, 2018 @12:12

Mediat angleze sot njoftojnë për takimin që do të mbahet mes drejtuesve të klubit të Arsenalit dhe Mikel Artetas, lidhur…

ADIO GIGI

Buffon pensionohet

17 May, 2018 @11:59

Duke e ngritur trofeun e kampionit të Italisë për të nëntën herë në xhiron e fundit të Serie A-së, Gianluigi…

GAME 1: LIBURNI - BESA

Liburni nis mbrojtjen e titullit në shtëpi

Foto: FC Liburn

17 May, 2018 @10:45

Me fillim nga ora 21:00, sonte Liburni nis mbrojtjen e titullit me përballjen e parë gjysmëfinale ndaj Besës nga Peja. …

GAME 1: FENIKSI - PRISHTINA

Feniksi fiton gjysmëfinalen e parë

Foto: FC Feniks

17 May, 2018 @10:33

Në ndeshjen e parë të serisë gjysmëfinale në Superligën e Kosovës në futsall, Feniksi ka shënuar fitore ndaj Prishtinës. Skuadra…

VËLLAZNIMI - GJILANI

Mobilizim maksimal, e gjithë Gjakova n’stadium!

BOROZANI / B.B

16 May, 2018 @22:55

Pas vendosjes së ulëseve të reja në stadiumin e qytetit, mobilizimi në Gjakovë për ndeshjen vendimtare ndaj Gjilanit po…

EUROPA LEAGUE: FINALJA

Super Griezmann, Atletico fiton Europa Leaguen

Foto: BBC

16 May, 2018 @22:36

Atletico Madrid është fitues i edicionit 2017/2018 të Europa Leagues! Skuadra nga kryeqyteti spanjoll…

STADIUMI I PRISHTINËS

UEFA-ja përsëri në inspektim

16 May, 2018 @17:46

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se inspektorët e UEFA-së do të vizitojnë përsëri stadiumin e…

FINALJA E CHAMPIONSHIPIT

Njëri do të rikthehet

16 May, 2018 @17:39

Janë përcaktuar ekipet që do të luftojnë në finalen e madhe të Wembleyt, më 26 maj me fillim në ora…

SADAT PAJAZITI, LARGOHET

Pas disfatës në derbi, Gjilani ndahet me trajnerin

20 February, 2019 @16:19

Derbi më i madh i Kosovës, ai ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ka lënë ekipin humbës pa trajner. Gjilani përmes…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

Të gjitha lajmet nga