Të gjitha lajmet

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para kualifikuese për EURO 2020, i ka premtuar shpërblime futbollistëve të kombëtares së këtij vendi.

Ai ka thënë se rezultatet e mira në Ligë të Kombeve dhe vazhdimi i formës së mirë edhe në kualifikimeve për EURO 2020 ka bërë që i tërë vendi të shpresojë në diçka më shumë dhe kjo nuk do të kalojë pa u shpërblyer nga Federata.

Mediat maqedonase nuk kanë spekuluar për shumën që pritet të përfitojnë futbollistët pas premtimit të Sejdinit.

ORARI, NDESHJET dhe TABELA

Maqedonia në dy ndeshjet e para kualifikuese për EURO 2020 ka nxjerrë 4 pikë në Grupin G, ku lider është Polonia me 6, ndërsa edhe Izraeli ka 4.

Njashtu, Maqedonia si fituese e grupit të saj në Ligë të Kombeve ka edhe alternativën për kualifikim në EURO 2020 përmes PlayOffit, ku rival do ta ketë Kosovën në mars të vitit 2020.

Deri tash për Maqedoninë kanë shënuar të gjithë futbollistët shqiptar, ose me prejardhje shqiptare Ezgjan Alioski 2, Elif Elmas 1, Enis Bardhi 1.

BASTO

Kosova favorizohet nga bastoret ndaj Bullgarisë

TOPSPORTI/ A. P.

25 March, 2019 @8:52

Përfaqësuesja e Kosovës që ka mbyllur muajin mars në pozitën e 131 të renditjes mujore të FIFAs, është favorite në…

11-SHJA E MUNDSHME

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Bullgarisë

TOPSPORTI/ A. P.

24 March, 2019 @23:16

Baza dihet, ndërsa rikthimi i madh i Hekuran Kryeziut në mes të fushës dhe Benjamin Kolollit në krah të mbrojtjes…

11-SHJA E MUNDSHME

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Andorrës

Foto: FSHF

24 March, 2019 @23:08

Njëra ndër ndeshjet më të rëndësishme të kuqezinjëve në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020 pritet të jetë ajo ndaj…

BERNARD CHALLANDES

Bullgaria rival i fortë

TOPSPORTI/ A. P.

24 March, 2019 @22:45

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, në konferencën e sotme për shtyp para ndeshjes me Bullgarinë ka qartësuar edhe njëherë se…

ERVIN BULKU

Vetëm fitore

Foto: FSHF

24 March, 2019 @21:56

Në konferencë për shtyp para ndeshjes ndaj Andorrës ka qenë selektori i përkohshëm i Shqipërisë, Ervin Bulku, i cili ka…

BISEDIMET NË MEDIA

Reja i përgjigjet FSHF-së

24 March, 2019 @21:19

Njeriu që ishte i pranishëm në ndeshjen Shqipëria-Turqia dhe që pritej të merrte drejtimin e kombëtares, Edy Reja, mësohet se…

NGA KONFERENCA

Kryeziu i gatshëm për lojë

TOPSPORTI/ A. P.

24 March, 2019 @21:14

Mesfushori i Kosovës, Hekuran Kryeziu, që për shkak të lëndimit ishte në dyshim dhe nuk u paraqit në ndeshje me…

PARA DUELIT KOSOVA U17 - UKRAINA U17

Kosova U17 gati për Elite Round

24 March, 2019 @16:36

Djelmoshat kanë kryer të gjitha përgatitjet e nevojshme dhe sipas fjalëve të selektorit Besnik Kollari, Kosova U17 do të hyjë…

BERNARD CHALLANDES

Duhet të mësohemi të rikthehemi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

24 March, 2019 @14:15

Përzgjedhësi Bernard Challandes, ka qenë protagonisti i tretë në intervistat e realizuara nga UEFA javë më parë në prag të…

MEDIA

Edy Reja pranë finalizmit me FSHF-në

23 March, 2019 @22:07

Ish trajneri i Atalantës, Lazios, Hajdukut, Napolit dhe shumë skuadrave tjera, kryesisht të Serie B-së, italiani Eduardo Reja pritet të…

VEDAT MURIQI

Muriqi kandidat për sulmuesin e vitit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 April, 2019 @18:09

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, me performancën e tij që po tregon në Superligën Turke, është bërë kandidat…

ZVICRA - DANIMARKA

Danezët kthehen senzacionalisht ndaj Zvicrës

TOPSPORTI/ A. P.

26 March, 2019 @22:48

Danimarka atë që ia bëri Kosovës në miqësore, edhe më rëndë ia ktheu Zvicrës. Pas epërsisë 3-0 të Zvicrës që…

MIQËSORE

Rivali i Kosovës avancon, por mposhtet nga Brazili në fund

Foto: CBF

26 March, 2019 @22:40

Ka qenë një ndeshje e jashtëzakonshme miqësore e sontmja në Prag, ku Çekia avancoi në duel me Brazilin 1-0. …

DANIMARKA

Më shumë se gjysma ndaj Kosovës ishin rezervë

Fotot: TOPSPORTI/ A. Paçarizi

26 March, 2019 @20:46

Kasper Schmeichel, Henrik Dalsgaard, Thomas Delaney, Nicolai Jorgensen, Martin Braithwaite - kanë qenë të vetmit që kanë startuar ndaj Kosovës…

E FUNDIT

Mali i Zi - Kosova, pa tifozë?!

Fotografitë: UEFA Euro/fb

26 March, 2019 @12:40

Pas thirrjeve raciste në kuadër të ndeshjes së mbrëmshme Mali i Zi - Anglia, në kuadër të kualifikimeve për EURO…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020