Të gjitha lajmet

PËRZGJEDHËSI

Selmani, selektor i Kosovës U-20

BOROZANI/Lis Dorambari

Selmani, selektor i Kosovës U-20

15 April, 2015 @18:38

Pas propozimit të Këshillit Profesional, Bordi i Federatës së Kosovës ka emëruar trajnerin e ekipit mitrovicas Trepça, Ilir Selmanin, selektor të reprezentacionit të Kosovës të grupmoshave U-20. 

Selmani, që po drejton Trepçën aktualisht, në ndërkohë duhet të kompletojë shtabin teknik dhe të paraqes programin e punës në afat sa më të shkurtër. 

PËRFAQËSUESJA

Reprezentacioni U-16 i Kosovës, drejt San Antonios

15 April, 2015 @18:28

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës në mbledhjen e djeshme ka marrë vendim që reprezentacioni i të rinjëve të…

NDËRROHET TERMINI

Prishtina luan sonte

BOROZANI/Erdis Driza

15 April, 2015 @18:15

Dueli që ishte paracaktuar të luhet nesër ndërmjet Kastriotit dhe Sigal Prishtinës në Ferizaj, do të zhvillohet sonte në ora…

STAMBOLL

Fenerbahçe mposht kampionin

Foto: Euroleague.net

14 April, 2015 @22:12

Fenerbahçe ka arritur të shfrytëzojë përparësinë e terrenit vendas në ndeshjen e parë të Play-Offit të Euroleague duke e mposhtur…

PLAY-OFF GAME 1

CSKA bindshëm ndaj Pana’s

Foto: Euroleague.net

14 April, 2015 @21:56

Skuadra ruse, CSKA Moska, ka arritur që të kalojë tepër lehtë kundërshtarin e Play-Offti në ndeshjen e parë mes tyre.  …

FUNDI I STINORIT TË RREGULLT

Xhiroja e fundit, në mesjavë

BOROZANI/Erdis Driza

14 April, 2015 @14:18

Federata e Basketbollit të Kosovës ka botuar sot terminet e xhiros së fundit të pjesës së rregullt të kampionatit, para…

INFORMATORI

Gjoba, vetëm te Besa-Kastrioti

BOROZANI/Edrin Shkuliqi/Arkiv

14 April, 2015 @13:57

Ndeshjet e xhiros së parafundit të Superligës kryesisht kaluan pa dënime. Vetëm ndeshja derbi e fundit të tabelës, ndërmjet Besës…

RUSSELL WESTBROOK

54 pikë, por…

nba.com

13 April, 2015 @14:17

Oklahoma City Thunder, dje pësoi humbje ndaj Indiana Pacersit me rezultat 116-104 dhe pothuajse luajti me zjarr, pasi që është…

KARAGAÇ

Besa triumfon, Kastrioti bie nga elita

12 April, 2015 @20:07

Besa e Pejës ka mposhtur Kastriotin në ndeshjen e të fundosurve në tabelë, për të siguruar gjasë për mbijetesë në…

GAME 3: RAHOVECI - PRIZRENI

Rahoveci bindshëm, arrin gj’finalen e dytë me radhë

21 April, 2019 @18:34

Rahoveci është gjysmëfinalisti i fundit i Superligës. Ekipi i drejtuar nga Bujar Loci ka arritur të shënojë edhe fitoren e…

ÇEREKU I TRETË: RAHOVECI - PRIZRENI

10min para se Ylli të kuptojë rivalin

21 April, 2019 @18:24

Ka përfunduar edhe çereku i tretë i ndeshjes ndërmjet Rahovecit dhe Prizrenit që po luhet në Mizahir Isma, 14-13. …

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRIZRENI

Thellohet epërsia në “Mizahir Isma”

21 April, 2019 @17:46

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Rahovecit dhe të Prizrenit. Pas 20 minutave lojë, epërsia në…

ÇEREKU I PARË: RAHOVECI - PRIZRENI

4 pikë epërsi pas çerekut të parë

21 April, 2019 @17:27

Dueli vendimtar që do të përcaktojë kundërshtarin e Yllit në gjysmëfinale të Kupës, Rahoveci-Prizreni është duke u luajtur. Posa…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Prizreni

21 April, 2019 @16:57

Janë caktuar pesëshet e para të Rahovecit dhe të Prizrenit. RAHOVECI: Deshon Minnis, Arian Qallaku, Fred Richadrson, Fisnik Juniku, Andrew…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga