Të gjitha lajmet

KOSOVA

Seria e ndeshjeve pa humbje, jemi para Portugalisë, Spanjës e Italisë

Seria e ndeshjeve pa humbje, jemi para Portugalisë, Spanjës e Italisë

7 September, 2019 @17:46

Pas fitores së sotme ndaj Çekisë, Kosova tashmë ka 15 ndeshje radhazi pa pësuar humbje, me humbjen e fundit që daton në tetor të vitit 2017.

E kjo seri momentalisht është më e mirë se e shumë shteteve evropiane, përfshirë këtu Portugalinë, Italinë e Spanjën.

Ndeshje radhazi pa humbje:

Kosova- 15
Portugalia - 10
Danimarka - 10
Italia - 9
Spanja - 6
Belgjika - 5

KOSOVË - ÇEKI

Muriqi: Për këtë Kosovë dhe këtë atmosferë, ia vlen të vdesësh

TOPSPORTI / A.P

7 September, 2019 @17:30

Përveç trajnerit Challandes, pas fitores për media foli edhe Vedat Muriqi, lojtari më i mirë i Kosovës sot. “Jam…

KOSOVË - ÇEKI

Challandes: Mentalitet i duhur, kemi zgjidhje për mungesat

TOPSPORTI / A.P

7 September, 2019 @17:22

Pas fitores ndaj Çekisë, për media foli Bernard Challandes, ‘arkitekti’ i kësaj Kosove fantastike. “Ishte ky mentaliteti i duhur. Kemi…

KOSOVË - ÇEKI

Kosovë vs. Çeki, notat e lojtarëve

Foto: D.SH / TOPSPORTI

7 September, 2019 @17:06

Pas fitores së madhe ndaj Çekisë, TopSporti ka notuar lojtarët varësisht prej paraqitjeve të treguar sot. NOTAT E LOJTARËVE: …

KOSOVË - ÇEKI

Jemi të parët në grup!

Foto: TOPSPORTI / D.SH

7 September, 2019 @16:58

Edhe pse ndoshta vetëm për pak orë pasi që Anglia e zhvillon ndeshjen e saj sonte, Kosova momentalisht është lidere…

KOSOVË - ÇEKI

E barabartë pjesa e parë

Foto: D.SH / TOPSPORTI

7 September, 2019 @15:49

Pas 45 minutave lojë në “Fadil Vokrri”, rezultati mes Kosovës dhe Çekisë shënon 1-1. Në këtë pjesë e para në…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020