Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS: DRITA-FERONIKELI

Shabani, Rexha e Kryeziu çojnë Dritën përpara

Shabani, Rexha e Kryeziu çojnë Dritën përpara

6 December, 2017 @14:48

Drita
Feronikeli
Drita 3 : 0 Feronikeli
⚽️ Xh. Shabani 46’ ⚽️ K. Rexha 75’ ⚽️ L. Kryeziu 81’

Stadiumi: Selami Osmani

Dy futbollistët e ardhur në fillim të stinorit te Drita, Xhevdet Shabani dhe Kastriot Rexha, kanë qenë fatal për Feronikelin sot, ndërsa kanë çuar Dritën në rrethin e katërt të Kupës së Kosovës me golat e tyre.

Pas pjesës së parë që përfundoi pa gola, 0-0, Shabani hapi serinë për Dritën në fillim të pjesës së dytë, ndërsa 5 minuta para fundit të ndeshjes, Rexha dhe Leotrim Kryeziu shënuan shpejt e shpejt për të vulosur kualifikimin e ekipit në raundin e katërt të Kupës, 3-0.

KUPA E KOSOVËS: FLAMURTARI-PRISHTINA

Prishtina rrezikon, por kalon tutje

Foto: prishtinafc

6 December, 2017 @14:38

Prishtina ka rrezikuar epërsinë prej 0-2 në përballje ndaj Flamurtarit sot, për të vënë në pikëpyetje kalimin në raundin e…

KUPA E KOSOVËS: ISTOGU-VITIA

Zekaj e Blakaj çojnë Istogun përpara

6 December, 2017 @14:29

Me nga një gol të shënuar për çdo pjesëlojë, i ka mjaftuar Istogut që të sigurojë raundin e radhës në…

KUPA E KOSOVËS: BESA-TREPÇA'89

Kampioni eliminon fituesin e fundit të Kupës

6 December, 2017 @14:22

Skuadra e Besës, nuk ka arritur që t’i bëj ballë kampionit aktual të Kosovës, Trepça’89 në rrethin e tretë të…

KUPA E KOSOVËS: ULPIANA-DRENICA

Drenica 5-she Ulpianës

6 December, 2017 @14:15

Drenica është skuadra tjetër e Superligës që ka kaluar rrethin e tretë të Kupës së Kosovës, duke e mposhtur ekipin…

KUPA E KOSOVËS: LIRIA-KEK

Liria triumfon ndaj KEKut

BOROZANI/A.P.

6 December, 2017 @14:08

Skuadra e Lirisë së Prizrenit ka kaluar në rrethin e katërt të Kupës së Kosovës, pasi që mposhti KEK-un sot…

SHORTI I RRETHIT IV

Të premten shorti i rrethit të katërt

6 December, 2017 @13:28

Derisa ndeshjet e rrethit të tretë të Kupës së Kosovës po zhvillohen në këto momente, FFK ka bërë të ditur…

NGA 4 GRUPET E PARA

Shpëtimi në Europa Ligë

Foto: uefa/fb

6 December, 2017 @10:40

Pas ndeshjeve të mbrëmshme të zhvilluara në Ligën e Kampionëve, janë konfirmuar të gjitha skuadrat që së paku kanë shpëtuar…

MEDIA

Derbi i Anamoravës në revistat polake

Foto: KFDrita/fb

5 December, 2017 @15:47

Faqja zyrtare e Dritës në Facebook para pak çastesh ka bërë të ditur se revista polake To My Kibice ka…

GJILANI-RINIA

Gjilani lehtë në rrethin e katërt

5 December, 2017 @15:07

Gjilani me lehtësi e kaloi skuadrën Rinia, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 4-1, në kuadër të Kupës së Kosovës. …

GRUPI B

Derbi i liderëve në ‘Allianz Arena’

Foto: FCB

5 December, 2017 @11:52

Kur jemi te Grupi B, tashmë fatet e skuadrave dihen. Parisi e Bayerni do të jenë në fazën tjetër të…

GAME 4: CLIPPERS - WARRIORS

Kampioni luajti rolin kryesor në “Hollywood”

FOTO/ nba

22 April, 2019 @0:21

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, gabimin që e bëri në shtëpi, nuk e përsëriti në Los Angeles. Warriorsat…

PARIS ST GERMAIN - MONACO

E dyta me radhë, Parisi feston

21 April, 2019 @23:00

Paris St Germain siguroi titullin e kampionit kur Lille barazoi sot ndaj Toulouse’it 0-0. E më vonë, kur nisi…

VOLEJBOLL

Luboteni arrin finalen

21 April, 2019 @22:32

Kampioni i sezonit të rregullt të Superligës në volejboll, Luboteni, me fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Pejës në…

GAME 4: PACERS - CELTICS

Pa humbje në gjysmëfinale

FOTO/ nba

21 April, 2019 @21:47

Skuadra e Boston Celticsit, pa asnjë humbje në serinë kundër Indiana Pacersit, u kualifikua në gjysmëfinale të Konferencës Lindore. Keltët…

CARDIFF - LIVERPOOL

Fitore e madhe, ‘shpresat’ te United

21 April, 2019 @18:48

Një fitore e madhe për Liverpoolin ndaj Cardiffit sot! “Të Kuqtë” e Kloppit nuk ranë pre e presionit dhe arritën…

Të gjitha lajmet nga