Të gjitha lajmet

DRITA - PRISHTINA

Shala vendimtar, kampioni i rikthehet fitoreve

Shala vendimtar, kampioni i rikthehet fitoreve

23 September, 2018 @18:49

Drita
Prishtina
Drita 1 : 0 Prishtina
Arbër SHALA 58'

Stadiumi i qytetit, Gjilan
Në duelin e zhvilluar sot mes kampionit në fuqi dhe nënkampionit në fuqi të Kosovës, fituese doli skuadra vendase, e cila përkundër krizës aktuale, arriti ta mposhtë Prishtinën. Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll pa gola, ndërsa vendasit fitoren e gjetën me një gol të shënuar në pjesën e dytë. Pas një krosimi të Xhevdet Shabanit nga krahu i djathtë, më së miri në zonë u gjend Arbër Shala, i cili shënoi për 1-0, rezultat i cili doli të ishte përfundimtar i ndeshjes. TABELA AKTUALE SUPERLIGA 10 minuta para fundit, Liridon Leci i Dritës u përjashtua pas 2 kartonëve të verdhë, mirëpo kjo nuk ndikoi në ndryshimin e rezultatit dhe ndeshja u mbyll me fitoren e Dritës. Befasisht, kjo është vetëm fitorja e dytë e kampionit në fuqi të Kosovës, që nuk dinte për fitore që nga xhiroja e parë, kurse Prishtina me këtë humbje mbetet 3 pikë larg kreut.

FORMACIONET STARTUESE

DRITA: Bakaj, Kuka, Limani, Gërbeshi, Leci, Shaqiri, Krasniqi, SHala, Vuçaj, Shabani dhe Neziraj;

PRISHTINA: Bekaj, Dallku, Thaqi, Bekteshi, Arago, Miftaraj, Ahmeti, Mustafa, Korenica, Mankenda dhe Khalid.


FERIZAJ - GJILANI

Gjilani me ‘gjah’ të plotë në Ferizaj

Foto: SC Gjilani

23 September, 2018 @18:41

Me 2 gola të shënuara në pjesën e dytë, skuadra e Gjilanit ka arritur të largohet me pikë të plota…

WEST HAM - CHELSEA

Ndalet seria e Chelseat

23 September, 2018 @16:24

Pas pesë fitoreve radhazi, Chelsea është ndalë sot në Londër në përballjen derbi lokal, ndaj West Ham Unitedit, 0-0.

FORMACIONET STARTUESE: BES - IST

Besa-Istogu, 11-shet startuese

23 September, 2018 @15:42

Dueli më interesant i ditës në Ligët ë Parë të Kosovës, ndërmjet Besës dhe Istogut nis pas pak, ndërsa formacionet…

FORMACIONET STARTUESE: DRI - PRI

Drita-Prishtina, 11-shet startuese

23 September, 2018 @15:38

Janë publikuar formacionet startuese para ndeshjes Drita - Prishtina, që luhet sot në Gjilan me fillim prej orës 15:45. DRITA:…

FORMACIONET STARTUESE: FER - GJI

Ferizaji-Gjilani, 11-shet startuese

BOROZANI/ Arkiv

23 September, 2018 @15:16

Janë publikuar formacionet startuese para ndeshjes Ferizaji - Gjilani, që luhet sot në Ferizaj me fillim prej orës 15:45. FERIZAJI:…

TORINO - NAPOLI

Insigne me çifte, Napoli vazhdon dominimin

Foto: SSNapoli/tw

23 September, 2018 @14:37

Skuadra e Carlo Ancelottit, Napoli, tashmë ka bërë 7 ndeshje që nuk ka pësuar nga Torino (prej mars 2015), dhe…

SKENDERBEU - TIRANA

Oto John shpëton Skënderbeun

Foto: KFSkenderbeu/fb

22 September, 2018 @23:03

Kësaj radhe, ish golashënuesi më i mirë i Superligës së Kosovës, Oto John, ka shpëtuar Skënderbeun nga humbja.

NJOFTIMI I FFKs

Shtyhen dy ndeshje të Superligës

15 October, 2018 @15:09

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se me kërkesë të klubeve, është vendosur të shtyhen dy…

BYLBYL SOKOLI

Pas rrahjes, shkarkohet

Foto: KFLlapi/fb

11 October, 2018 @16:30

Trajneri i deritashëm i Llapit, Bylbyl Sokoli, i cili u rrah nga tre persona të panjohur ende pas humbjes nga…

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

Shportë me plehëra drejt referit, ky është dënimi

9 October, 2018 @16:14

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë të FFK-së ka shqyrtuar procedurat e hapura nga Komesari i Garave të Superligës dhe…

GJILANI - LIRIA

Karahoda vendimtar, pak ‘frymëmarrje’ për Lirinë!

BOROZANI / ARKIV

7 October, 2018 @16:57

Pas 3 xhirove radhazi pa fitore, Liria nga Prizreni sot ka arritur tri pikë shumë të vlefshme në takimin e…

TREPÇA '89 - FLAMURTARI

4 gola, asnjë fitues!

7 October, 2018 @16:52

Në një nga dy takimet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll, Trepça '89 e Flamurtari luajtën…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga