Të gjitha lajmet

TRAJNERI I RI

Shengyli te Liria

BOROZANI/Erdis Driza

Shengyli te Liria

9 February, 2015 @9:28

Liria e Prizrenit ka bërë të ditur se ka gjetur zëvendësim për trajnerin e larguar, Agron Beseni

Kështu, nga sot drejtimin e ekipit prizrenas do ta bëj Skender Shengyli, i cili pritet t'i ndihmojë ekipit për kthim në Superligë. 

Njoftimin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e Lirisë sot, derisa Shengyli në deklaratë e parë të tij si trajner ka thënë se do të tentojë që ta rikthejë Lirinë, aty ku e ka vendin. 

Tabela aktuale e Ligës së ParëKUPA E KOMBEVE

Elefantët kampionë të Afrikës!

8 February, 2015 @23:05

Portieri i Bregut të Fildishtë, Boubacar Barry, ka shënuar penalltinë e fundit dhe vendimtare për t'ia sjellë Bregut të Fildishtë…

BARCELONA

Pesëshe Bilbaos për t’iu afruar Realit

8 February, 2015 @22:53

Barcelona pa telashe të mëdha ka shënuar fitoren e radhës ndaj Athletic Bilbaos sonte.  Katalonasit kanë shënur epërsinë dy golëshe…

INTER

Icardi kthen Interin te fitoret, Shaqiri asiston

Inter Official Facebook

8 February, 2015 @22:33

Inter ka arritur të shënojë fitoren e parë në Serie A që prej 11 janarit kur kishin mposhtur Genoan në…

UPTON PARK

United shpëton në kohën shtesë

8 February, 2015 @19:08

Manchester United ka shpëtuar nga humbja sot në Upton Park të Londrës, një minutë pa përfunduar takimi.  Holandezi Daley Blind ka…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga