Të gjitha lajmet

PJESA E PARË: KOSOVA-HUNGARIA

Shenjat e fitores, pas 20 minutave të para

BOROZANI/ G. P.

Shenjat e fitores, pas 20 minutave të para

28 June, 2018 @21:19

Përkundër se filloi dobët, me kalimin e kohës Kosova ka arritur të kthejë rezultatin dhe të dalë në epërsi në disa, për të përfunduar pjesa e parë e duelit ndaj Hungarisë, baraz 39-39.

Çereku i parë i ndeshjes përfundoi 19-29 në të mirë të Hungarisë, ndërsa më pas Kosova u ndez me pikët e Dardan Berishës e Erjon Kastratit për 20-10 të çerekut të dytë dhe përfundimisht, pjesa e parë, 39-39.

TABELAT

Dardan Berisha me 13 pikë dhe Erjon Kastrati me 12, ishin më efikasit te Kosova pas pjesës së parë.

Ndërsa te Hungaria u dallua Zoltan Perl me 10 pikë.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga