Të gjitha lajmet

PAS HUMBJES

Shkarkohet Tovërlani!!!

Shkarkohet Tovërlani!!!

29 April, 2017 @20:17

Kampioni aktual i Kosovës, Feronikeli, pas disfatës së sotme ndaj Gjilanit, ka mbetur 10 pikë pas liderit Trepça’89 dhe është ndarë me trajnerin Afrim Tovërlani.

“Kemi ardhur bashkërisht në përfundim që të ndërpresim bashkëpunimin,” ka shkruar njoftimi i ekipit i botuar pak më parë.REKORD

Supertalenti Mbappe vendos rekord të ri!

29 April, 2017 @18:28

Me golin e shënuar sot në takimin që Monaco po e luan ndaj skuadrës së Toulouse në shtëpi, supertalenti Mbappe…

REAL - VALENCIA

Marcelo shpëton Realin, presioni te Barça

29 April, 2017 @18:06

Pak ditë para sfidës gjysmëfinale ndaj Atletico Madridit në Champions League, Real Madridi ka shënuar një fitore me shumë vuajtje…

S'LAND-B'MOUTH

Pas 10 vitesh, bien nga Premier Liga

Fotografitë: premierleague.com

29 April, 2017 @17:56

Skuadra që drejtohet nga David Moyes, Sunderland, pas 10 vitesh do t’i kthehet Championshipit, pasi që me humbjen e sotme…

RAHOVECI-BALLKANI

Rahoveci mposht Ballkanin, shton shpresat

29 April, 2017 @17:14

Rahoveci ka shënuar fitore aq shumë të kërkuar sot ndaj Ballkanit të Suharekës, 1-0. Me këtë fitore bardhekaltërit e…

GJILANI - FERONIKELI

Feronikeli mposhtet, Trepça ‘89 pranë titullit

29 April, 2017 @17:09

Me rezultat 1-0 është mbyllur takimi i luajtur sot mes Gjilanit e Feronikelit në Gjilan, rezultat ky i cili i…

LLAPI-LIRIA

Llapi fut Lirinë në telashe barazhi

29 April, 2017 @16:45

Pas pjesës së parë të kaluar pa gola, Llapi me fillim të pjesës së dytë ka shënuar gol për të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Real-Valencia

29 April, 2017 @15:41

Në ora 16e15 nis përballja e radhës në La Liga, ndërmjet Real Madridit dhe Valencias. Trajnerët kanë vendsour për…

SOCIEDAD-GRANADA

4 trajnerë për stinor dhe bien nga La Liga

29 April, 2017 @15:32

Real Sociedad i ka dhënë fund mbijetesës 5 vjeçare të Granadës në La Liga, duke i mposhtur ata sot…

TIRANA - PARTIZANI

Sukaj vendos derbin, Partizani në krye

28 April, 2017 @20:54

Me fitoren e Partizanit është mbyllur derbi ‘i zjarrtë’ i Tiranës, rezultat ky që e ngrit në krye të tabelës…

HAJVALIA - TREPÇA 89

Trepça ‘89 kryen detyrën, vazhdon drejt titullit

28 April, 2017 @16:53

Me fitoren e liderit aktual u hap xhiro e XXVIII e Superligës së Kosovës në futboll. Pa probleme, Trepça ‘89…

HIDHET SHORTI

Kuptohen çiftet çerekfinale të Kupës

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @13:04

Pas shortit të tërhequr sot në zyret e FFK-së, janë bërë të ditura çiftet që do të përballen në çerekfinale…

TREPÇA 89 - FLAMURTARI

Vazhdimet përcaktojnë çerekfinalistin

9 December, 2018 @16:00

Janë dashur 120 minuta lojë në Mitrovicë, ashtu që Trepça’89 të sigurojë çerekfinalen në përballje ndaj Flamurtarit luftarak. Mitrovicasit,…

DUKAGJINI - FERONIKELI

Shpërthen në pjesë të dytë, për tu kualifikuar

Fotot: KFFeronikeli/fb

9 December, 2018 @15:52

Skuadra e Feronikelit ka hasur në rezistencë në Klinë nga Dukagjini sot. Por, kjo ka zgjatur vetëm në 45 minutat…

BALLKANI - GJILANI

Ballkani arrin çerekfinalen

Foto: KFBallkani/fb

9 December, 2018 @15:36

Skuadra e Ballkanit të Suharekës me një paraqitje dominuese ka arritur ta shkruajë emrin në tetëshen më të mirë të…

VINCENZO ALBERTO ANNESE

Na mbetet vetëm kampionati

Foto: prishtinafc.com

8 December, 2018 @19:46

I ardhur muajin e kaluar te Liria, Vincenzo Alberto Annese, është eliminuar sot nga Kupa e Kosovës. Liria nën…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga