Të gjitha lajmet

VALAIS

Shkelet Kosova

Valais Youth Cup

Shkelet Kosova

15 June, 2013 @17:24

Kosova U-20 0 : 8 Egjipit U-20
Skuadra e Egjiptit ka shkelur përfaqësuesen e Kosovës në Zvicër. Egjiptasit kanë mposhtur 8-0 skuadrën e Kosovës, e cila pësoi një turpërim në pjesën e dytë kur pranuar gjashtë gola. 

Edhe pse në ndeshjen e parë Kosova U-20 e udhëhequr nga Rafet Prekazi kishte shumë gjasa të shkonte në finale pas penalltive dhe pati paraqitje të mrekullueshme - sot ata dëshpëruan tërësisht, duke u demoluar. 

Në finale sonte takohen Brazili dhe Gana. Ky turne ka qenë turneu i parë ku Kosova është paraqitur zyrtarisht si përfaqësuese e pranuar me të drejta të përgjysmuara në FIFA. CONFEDERATIONS

Samba fillon sonte

REUTERS

15 June, 2013 @16:56

Në mesin e tetë vendeve pjesëmarrëse të Kupës së Konfederatave që fillon sonte, janë disa nga futbollistët më të mirë…

FENER

Kompletohet mbrojtja

NTV

15 June, 2013 @16:30

Nënkampioni i Turqisë, Fenerbahçe, ka arritur marrëveshje me mbrojtësin çek të Bayer Leverkusenit, Michal Kadlec.  Kadlec ka nënshkruar kontratë tre…

MESSI

Ia kalon Maradonës

REUTERS

15 June, 2013 @13:20

Lionel Messi ka vazhduar me rekorde. Ai mbrëmë ia kaloi edhe të madhit Diego Maradona. Messi hyri në ndeshje ndaj…

KROATI

Lovren në Southampton

Google Images

15 June, 2013 @12:58

Southampton, që arriti të mbijeton në Premier League-në angleze këtë stinor tashmë ka filluar të përforcohet për stinorin e radhës.  …

NJOFTIMI I FFKs

Shtyhen dy ndeshje të Superligës

15 October, 2018 @15:09

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se me kërkesë të klubeve, është vendosur të shtyhen dy…

BYLBYL SOKOLI

Pas rrahjes, shkarkohet

Foto: KFLlapi/fb

11 October, 2018 @16:30

Trajneri i deritashëm i Llapit, Bylbyl Sokoli, i cili u rrah nga tre persona të panjohur ende pas humbjes nga…

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

Shportë me plehëra drejt referit, ky është dënimi

9 October, 2018 @16:14

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë të FFK-së ka shqyrtuar procedurat e hapura nga Komesari i Garave të Superligës dhe…

GJILANI - LIRIA

Karahoda vendimtar, pak ‘frymëmarrje’ për Lirinë!

BOROZANI / ARKIV

7 October, 2018 @16:57

Pas 3 xhirove radhazi pa fitore, Liria nga Prizreni sot ka arritur tri pikë shumë të vlefshme në takimin e…

TREPÇA '89 - FLAMURTARI

4 gola, asnjë fitues!

7 October, 2018 @16:52

Në një nga dy takimet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll, Trepça '89 e Flamurtari luajtën…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga