Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA U21

Shkëlqen Broja, Shqipëria U21 mposht Uellsin

Foto: FSHF

Shkëlqen Broja, Shqipëria U21 mposht Uellsin

9 June, 2019 @20:00

Pas barazimit 2-2 ndaj Turqisë U21 pak ditë më parë, Shqipëria U21 ka fituar në miqësoren e luajtur sot ndaj Uellsit U21.

Vendimtar në këtë fitore të Shqipërisë ishte futbollisti i Chelseat, Armando Broja, i cili shënoi dy herë në minutat 47’ e 59’, për t’ia dhënë fitoren skuadrës së tij.

Në anën tjetër, golin e vetëm për uellsianët e shënoi Pugh në minutën e 80’, duke bërë që ndeshja të mbyllet me rezultatin përfundimtar 2-1.

ISLANDA - SHQIPËRIA

Loja e mirë, nuk sjell rezultat. Reja debuton me humbje

Foto: KSI

8 June, 2019 @17:01

Selektori i ri i Shqipërisë, Edy Reja, ka debutuar në bankën kuqezi sot me humbje ndaj Islandës, 1-0. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Islanda - Shqipëria

8 June, 2019 @14:06

Janë publikuar formacionet zyrtare të Islandës dhe të Shqipërisë. ISLANDA: Halldórsson ,Hermannsson, R. Sigurdsson, Gudmundsson, B. Bjarnason, G. Sigurdsson, Árnason,…

EURO 2021 QUALIFICATIONS

Shqipëria siguron pikën në fund ndaj turqve

Foto: FSHF

7 June, 2019 @21:40

Futbollistët e Shqipërisë U21 kanë siguruar pikë në fund të ndeshjes, duke iu dhënë një dush të ftohtë turqve në…

FORMACIONI I MUNDSHËM

Projekti i Rejas: muskuj dhe tru në 11-shen e parë

Foto: FSHF

6 June, 2019 @23:39

Shqipëria pas stërvitjeve në Durrës dhe në Frankfurt sot ka arritur në Rejkjavik të Islandës, ku të shtunën do të…

PARA NDESHJES

Kuqezinjtë zbarkojnë në Islandë

6 June, 2019 @20:50

Shqipëria ka mbërritur sot në drekë në Rejkjavik, ku do të zhvillojë dy seanca stërvitore në prag të ndeshjes së…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja