Të gjitha lajmet

ZVICËR

Shkelzen Gashi shpërthen me hat-trick

Shkelzen Gashi shpërthen me hat-trick

16 March, 2014 @16:31

GRASSHOPPER 4 : 2 SION
Gashi 22' 29' 81', Dabbur 66' Leo Itaperuna 56' 61'
Futbollisti shqiptar, Shkelzen Gashi, e kishte ditën e tij sot. Mesfushori ofensiv i Grasshopperit shënoi tre gola për t'ia siguruar fitoren e mundimshme të skuadrës së tij ndaj Sionit.

Gashi shënoi në minutat 22', 29' dhe 81', për të fituar skuadra e tij me rezultat 4-2 në fund.

Bashkëlojtari i Gashit, Amir Abrashi, u inkuadrua në pjesën e dytë në lojë, duke e zëvendësuar sulmuesin, Ben Khalifa.

Në anën tjetër, te Sioni titullar ishte qendërmbrojtësi Beg Ferati, kurse 21 vjeçarit Benjamin Kololli, i cili ishte në bankën rezervë, nuk iu dha rasti për t'u treguar në këtë lojë.

Me këtë fitore Grasshopper vazhdon ta ndjek liderin në tabelë, Baselin, i cili ka dy pikë më shumë dhe një ndeshje më pak se Grasshopperi.GJAKOVË

Istogu befason Vëllaznimin

BOROZANI

16 March, 2014 @16:16

Në ditën kur i tërë qyteti i Gjakovës priste fitoren e Vëllaznimit dhe konfirmimin e djelmoshave të Ajet Shoshollit drejt…

BUNDESLIGA 2

Azemi shënon, Mavraj përjashtohet

16 March, 2014 @16:06

Ndeshja ndërmjet Greuther Furth de Union Berlin përfundoi me rezultat të barabartë 1-1, ndërsa akterët kryesorë te Greuther Furth ishin…

PEJË

Haxhi Zeka fatal për Ferizajin

KF Besa/Facebook

16 March, 2014 @16:00

Sulmuesi veteran i Besës, Haxhi Zeka, përkundër moshës së tij 40 vjeçare, vazhdon të jetë njeriu që vendos gjithçka te…

DERBI I SUPERLIGËS

Kampioni tregon forcën karshi liderit

BOROZANI/Erdis Driza

16 March, 2014 @14:55

Kampioni aktual i Kosovës, Prishtina, ka arritur fitore të madhe si mysafire sot në Vushtrri. Një gol i vetëm i…

PRIZREN

Liria i afrohet kreut

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

15 March, 2014 @17:28

Skudra e Lirisë ka arritur të mposht KEK-un sot në Përparim Thaqi për të mbajtur gjallë shpresat për Play-Off të…

PRISHTINA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Edhe Prishtina mbyll javën me fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @23:26

Nënkampionja e Kosovës, Prishtina, sikurse Penza e Bashkimi, e mbylli javën me fitore, duke e mposhtur skuadrën gjakovare…

DRITA (F) - BASHKIMI (F)

Bashkimi vazhdon kryesimin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @22:56

Kampioni aktual i Ligës së Femrave, Bashkimi, e mposhti edhe Dritën pa telashe me rezultat 51-83. Kjo ishte fitorja e…

IZRAELI - SHQIPËRIA

Posedim, dominim, por jo rezultat!

Foto: Yoav Kaufman

14 October, 2018 @22:31

Përkundër faktit që kishte mbi 60% të posedimit të topit gjatë gjithë ndeshjes dhe lojës dukshëm më të mirë, Shqipëria…

TREPÇA (F) - PENZA (F)

Penza mposhtë edhe Trepçën

14 October, 2018 @22:17

Skuadra pejane, Penza, i mposhti vashat e Trepçës me rezultat 45-55. Jeta Zeka dhe Tringa Ukaj ishin më të dalluarat…

SFERA (F) - VUSHTRRIA (F)

Sfera regjistron fitoren e parë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 October, 2018 @21:55

Skuadra nga Skenderaji, Sfera, duke e mposhtur Vushtrrinë me rezultat të thellë 88-16, e regjistroi fitoren e parë të stinorit. …

Të gjitha lajmet nga